Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Malta nelegalų atgal į Libiją nesiųs

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Įsikišus Europos Žmogaus Teisių Teismui, Malta atšaukė planus grąžinti čia plūstančius nelegalius migrantus iš Libijos, skelbia bbc.co.uk.

Įsikišus Europos Žmogaus Teisių Teismui, Malta atšaukė planus grąžinti čia plūstančius nelegalius migrantus iš Libijos, skelbia bbc.co.uk.

Maltos vyriausybė ketino išsiųsti atgal pabėgėlius iš Šiaurės Afrikos – šių srautas pastaruoju metu čia ypač susiintensyvėjo, – tačiau planus atšaukė, mat tai prieštarautų EŽTT tvarkai.

Matos Ministro Pirmininko Josepho Muscato teigimu, vien praėjusią savaitę čia atvyko daugiau nei 400 nelegalių migrantų. Sunerimusi šalis kreipėsi į Europos Sąjungą, prašydama padėti susitvarkyti su nelegalų antplūdžiu.

Vasarą nelegalių migrantų iš Afrikos srautai ypač padidėja. Dauguma išsilaipina Maltoje arba Italijai priklausančioje Lampedūzos saloje, vildamiesi prasukti ir į kitas Europos Sąjungos šalis.

Europos Žmogaus Teisių Teismas, gavęs pluoštą nusiskundimų iš nevyriausybinių organizacijų, savo ruožtu susirūpinusių dėl Maltos vyriausybės ketinimų deportuoti migrantus, užkirto kelią Maltos valdžios planams.

Europos vidaus reikalų komisarė Cecilia Malmstroem išreiškė susirūpinimą dėl Maltos ketinimų grąžinti migrantus.

„Visiems žmonėms, atvykstantiems į ES, turi būti suteiktas prieglobstis, tinkamai įvertinta jų situacija“, – teigė komisarė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi