Pasaulyje

2018.05.16 18:30

Čekų šaltinis: buvęs rusų šnipas S. Skripalis teikė informaciją britų sąjungininkėms

BNS 2018.05.16 18:30

Buvęs rusų dvigubas agentas Sergejus Skripalis, kuris kovo mėnesį Didžiojoje Britanijoje buvo apnuodytas nervus paralyžiuojančia medžiaga, buvo susitikęs su kitų Europos žvalgybos tarnybų atstovais ir pateikė informacijos apie jų šalių teritorijose veikiančius Rusijos šnipus, trečiadienį sakė šaltinis Čekijos žvalgyboje.

S. Skripalis, kurį britų žvalgybos tarnyba MI6 užverbavo 1995 metais, turėjo „itin svarbios informacijos apie tai, kaip veikia Rusijos sistema, kaip jie dirba užsienyje“, naujienų agentūrai AFP sakė gerai informuotas čekų šaltinis, kuris nesutiko skelbti savo pavardės.

S. Skripalis ir jo duktė buvo apnuodyti Anglijos Solsberio mieste. Britanija ir jos sąjungininkės Vakaruose dėl šios atakos panaudojant nervus paralyžiuojančią medžiagą kaltina Rusiją, bet Maskva kategoriškai neigia su tuo kaip nors susijusi.

Prahoje S. Skripalis lankėsi 2012 metais, pranešė čekų savaitraščio „Respekt“ interneto svetainė.

„Taip, kažkas panašaus tikrai buvo. To susitikimo dalyviai jį laikė itin naudingu“, – AFP sakė šaltinis žvalgyboje.

„Kai žvalgybos agentūra, britų ar amerikiečių, užverbuoja tokį žmogų, naudojasi juo šiam tikslui. Jie pasiūlė jį sąjungininkėms, ne tik Čekijos Respublikai“, – pridūrė šaltinis.

Čekijos žvalgybos pareigūnai mažiausiai kartą su S. Skripaliu buvo susitikę ir Britanijoje, rašė „Respekt“.

Laikraštis „The New York Times“ šią savaitę pranešė, kad 2016 metais S. Skripalis taip pat buvo susitikęs su agentais iš Estijos.

Estijos Vidaus saugumo tarnybos atstovas Harrysas Puuseppas trečiadienį atsisakė patvirtinti arba paneigti šį pranešimą ir AFP nurodė, kad agentūra „negali komentuoti savo tarptautinio bendradarbiavimo“.