Pasaulyje

2018.05.16 09:20

JAV Teisingumo departamentas ir FTB tiria „Cambridge Analytica“ veiklą

BNS 2018.05.16 09:20

JAV Teisingumo departamentas ir Federalinis tyrimų biuras (FTB) atlieka tyrimą ir apklausė potencialius liudininkus dėl Didžiojoje Britanijoje įsikūrusios rinkos duomenų analizės bendrovės „Cambridge Analytica“ (CA), atsidūrusios „Facebook“ duomenų neteisėto duomenų perdavimo skandalo centre, antradienį pranešė dienraštis „The New York Times“.

CA griežtai neigia naudojusi duomenis maždaug apie 87 mln. „Facebook“ vartotojų Donaldo Trumpo rinkimų kampanijai. Bendrovė tvirtino ištrynusi šiuos duomenis, gautus pažeidžiant sutartį dėl naudojimosi socialinio tinklo paslaugomis.

„Cambridge Analytica“ šio mėnesio pradžioje paskelbė nutraukianti veiklą ir pradėsianti bankroto procedūras Britanijoje ir Jungtinėse Valstijose. Bendrovė tvirtino, kad jos reputaciją sužlugdė „daugybė nepagrįstų kaltinimų“.

JAV tyrėjai savo ruožtu siekė apklausti bankų, tvarkiusių CA finansinius reikalus, atstovus, rašo „The New York Times“. Laikraštis citavo vieną Amerikos pareigūną ir kitus su tyrimu susipažinusius šaltinius, sakiusius, kad dėmesys yra sutelktas į CA finansus; taip pat aiškinamasi, kokiu būdu bendrovė gavo „Facebook“ vartotojų asmenų duomenų ir kaip juos naudojo.

Vienas iš šiame tyrime dalyvaujančių prokurorų yra Brianas Kiddas, Teisingumo departamento vertybinių popierių ir finansinio sukčiavimo skyriaus viršininko pavaduotojas. Be to, jiems padeda mažiausiai vienas FTB agentas, atsakingas už kibernetinių nusikaltimų tyrimus.

B. Kiddas, dar vienas Teisingumo departamento prokuroras ir FTB agentas šį mėnesį lankėsi Londone ir apklausė buvusį CA darbuotoją Christopherį Wylie, rašo „The New York Times“.

„Galiu patvirtinti, kad su manimi susisiekė FTB ir Teisingumo departamentas ir kad atsakiau į pirminius klausimus, – Ch. Wylie sakė laikraščiui. – Planuojame vėl susitikti ir pateikti tyrėjams išsamių atsakymų.“

„The New York Times“ nurodė, kad kol kas neaišku, ar šis tyrimas susijęs su kitu, vadovaujamu specialiojo prokuroro Roberto Muellerio.