Naujienų srautas

Pasaulyje2018.05.16 08:12

ES ir JAV pasmerkė tilto į Rusijos aneksuotą Krymą atidarymą

BNS 2018.05.16 08:12

Europos Sąjunga (ES) antradienį pareiškė, kad naujas tiltas, jungiantis Rusiją ir aneksuotą Krymo pusiasalį, ir kurį atidarė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, pervažiavęs jį sunkvežimiu, yra naujas išpuolis prieš Ukrainos teritorinį vientisumą. Tilto atidarymą smerkia ir Jungtinės Valstijos.

„Rusijos Federacija pastatė Kerčės tiltą iki Krymo pusiasalio be Ukrainos sutikimo. Tai prilygsta dar vienam Rusijos (įvykdytam) Ukrainos suverenumo ir teritorinio vientisumo pažeidimui“, – sakoma ES užsienio politikos tarnybos atstovo pranešime.

„Šio tilto statybomis siekiama dar labiau priverstinai integruoti neteisėtai aneksuotą pusiasalį į Rusiją ir izoliuoti jį nuo Ukrainos, kurios dalis jis tebėra“, – priduriama jame.

Tas tiltas taip pat riboja laivų eismą į Ukrainos uostus Azovo jūroje, sakoma ES pranešime.

Naujo tilto atidarymą pasmerkė ir Jungtinės Valstijos. Vašingtonas teigė, jog tai rodo, kad Rusija ir toliau pažeidinėja tarptautinę teisę bei pakartojo, kad Krymas priklauso Ukrainai. 

Rusijos valstybinė televizija anksčiau antradienį parodė džinsus ir kasdienę striukę dėvintį V. Putiną, sėdintį už statybinio sunkvežimio „KamAZ“ vairo. Jis kartu su statybininkais važiavo 19 km ilgio tiltu, jungiančiu pietinės Rusijos Tamano pusiasalį su Ukrainai priklausančiu Krymo pusiasaliu, kurį Maskva aneksavo 2014-ųjų kovą.

ES pabrėžė, kad ir toliau nepripažįsta Krymo aneksijos.

Briuselis yra paskelbęs sankcijas Maskvai už jos paramą prorusiškiems separatistams konflikte Rytų Ukrainoje. Pirmadienį naujos sankcijos buvo paskelbtos asmenims, organizavusiems Rusijos prezidento rinkimus Maskvos aneksuotame Krymo pusiasalyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi