Pasaulyje

2018.05.15 19:26

Šiaurės Korėja jungsis prie pasaulinių pastangų uždrausti branduolinių ginklų bandymus

BNS2018.05.15 19:26

Šiaurės Korėja planuoja prisijungti prie pasaulinių pastangų įgyvendinti visišką branduolinių ginklų bandymų draudimą, antradienį pareiškė šios šalies ambasadorius prie Jungtinių Tautų.

„KLDR (Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika) prisijungs prie tarptautinių norų ir pastangų visiškai uždrausti branduolinius bandymus“, – Ženevoje per Nusiginklavimo konferenciją pareiškė Šiaurės Korėjos ambasadorius JT Hanas Tae Songas.

Šis jo pareiškimas nuskambėjo prasidėjus diplomatiniam atšilimui ir seniai izoliuotam režimui ruošiantis kitą mėnesį numatytam Pchenjano lyderio Kim Jong Uno ir JAV prezidento Donaldo Trumpo viršūnių susitikimui.

Praėjusį mėnesį Kim Jong Unas paskelbė, kad jo šalis nutrauks savo branduolinius ir tolimojo nuotolio raketų bandymus. Šis pranešimas buvo pasveikintas kaip svarbus žingsnis siekiant Korėjos pusiasalio denuklearizacijos.

Tačiau Pchenjanas dar neprisijungė prie Branduolinio ginklo neplatinimo sutarties, iš kurios pasitraukė 2003 metais.

Šiaurės Korėja yra viena iš aštuonių valstybių, galinčių atlikti branduolinius bandymus, įskaitant JAV, Kiniją ir Iraną, kurios iki šiol nepasirašė arba neratifikavo 1996 metų Visuotinio branduolinių bandymų uždraudimo sutarties.

Hanas Tae Songas apie šias sutartis neužsiminė, tačiau konferencijos dalyviams pareiškė, kad jo šalis siekia „įdėti daugiau pastangų, siekiant plėtoti santykius tarp abiejų Korėjų, sumažinti didelę karinę įtampą ir iš esmės pašalinti karo Korėjos pusiasalyje grėsmę“.

„Ji dės nuoširdžias pastangas..., siekdama sukurti tvarios ilgalaikės taikos mechanizmą“ su savo kaimyne pietuose, sakė ambasadorius. Jis taip pat paragino tarptautinę bendruomenę palaikyti ir padėti išsaugoti dabartinį „teigiamą klimatą“ šalių santykuose.

Diplomatinių santykių atšilimas vyksta po daugybės įtampos metų ir sankcijų Šiaurės Korėjai griežtinimo, atsakant į jos vykdytas branduolines ir raketų programas.

Paklaustas apie nuolatinius Vašingtono grasinimus sankcijomis Hanas Tae Songas antradienį atsakė, kad jos yra „pavojingas bandymas sugriauti sunkiai pasiektą dialogo atmosferą“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.