Pasaulyje

2018.05.15 15:17

Šiaurės Korėjos branduolinių bandymų poligone pradėti griovimo darbai

ELTA2018.05.15 15:17

Prieš viršūnių susitikimą su Jungtinėmis Valstijomis Šiaurės Korėja, amerikiečių ekspertų duomenimis, pradėjo savo branduolinių bandymų poligono demontavimo darbus. Pranešama, kad nugriauti keli svarbūs įrenginiai prie įvažiavimų į erdvų Pungerio poligoną šalies šiaurės rytuose.

Be to, išardyti bėgiai į tunelius, sakė Jungtinių Valstijų Korėjos instituto žinių portalo „38 North“ ekspertai. Komercinių palydovų nuotraukos esą „pateikė pirmą įtikinamą įrodymą, kad bandymų poligono demontavimas jau pradėtas“.

Šiaurės Korėja savaitgalį paskelbė, kad bandymų poligonas bus sugriautas gegužės 23–25 dienomis. Visi tuneliai esą bus suardyti sprogimais, o visi įvažiavimai užblokuoti. Ta proga ketinama pakviesti ir svečių iš užsienio.

Viltis, kad Šiaurės Korėja atsisakys savo branduolinių ambicijų, pakurstė Šiaurės Korėjos vadovo Kim Jong-uno teiginiai, esą jis siekia „visiško“ branduolinio nusiginklavimo Korėjos pusiasalyje.

Uždarydama kalnų regione esantį kompleksą, izoliuota šalis nori pademonstruoti pasauliui savo pasiruošimą nutraukti savo branduolinio ginklo programą. Pungerio poligone Pchenjanas atliko šešis savo branduolinius bandymus, iki šiol paskutinį – 2017-ųjų rugsėjį. Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba tada dar kartą apkaltino vadovybę pažeidus rezoliucijas ir sugriežtino sankcijas šaliai.

Neaišku, ar teritorija apskritai dar gali būti naudojama atominiams bandymams. Kinų geologų vertinimu, ji buvo apgadinta per ankstesnius požeminius bandymus ir šiuo meti netinkama naudoti. Tiesa, „38 North“ ekspertai balandžio gale rašė, kad poligonas ir toliau tinkamas branduoliniams bandymams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.