Pasaulyje

2018.05.15 11:28

Talibanas atakuoja Faros miestą Afganistano vakaruose

BNS2018.05.15 11:28

Talibano sukilėliai antradienį atakavo Faros provincijos sostinę Afganistano vakaruose netoli sienos su Iranu, pranešė afganų pareigūnai.

Pasak jų, per Faros miesto puolimą žuvo arba buvo sužeista dešimtys saugumo pajėgų narių.

Gyventojai praneša apie aviacijos smūgius, sprogimus ir šaudymą. Pasak jų, padėtis mieste „labai bloga“.

Viena provincijos tarybos narė sakė naujienų agentūrai AFP, kad vyriausybės pajėgos, tarp jų 100 komandosų, atvyko ir įsitraukė į susirėmimą su kovotojais.

Ši ataka prasidėjo apie vidurnaktį; kovotojai užgrobė vieną rajoną ir dalį kito, nurodė Faroje esanti provincijos tarybos narė Jamila Amini.

„Mieste tęsiasi įnirtingos kautynės; aviacija ką tik pradėjo bombarduoti Talibano pozicijas, – nurodė ji. – Atvyko vyriausybės pajėgų pastiprinimas, įskaitant apie 100 komandosų.“

Deputatė pridūrė, kad mažiausiai viena kariuomenės kolona tapo motociklu važiavusio mirtininko sprogdintojo atakos taikiniu.

Provincijos tarybos pirmininkas Faredas Bakhtaweras sakė, kad talibų kovotojai ryte užėmė kelis saugumo patikros postus ir kad mieste tęsiasi intensyvus susišaudymas.

Pasak F. Bakhtawero, per atakas žuvo ar buvo sužeista iki 30 saugumo pajėgų narių.

Parlamentaras iš Faros provincijos Mohammadas Sarwaras Osmani patvirtino šias talibų atakas.

Talibano atstovas Zabihullah Mujahidas judėjimo vardu prisiėmė atsakomybę. Pasak jo, kovotojai atakavo įvairiomis kryptimis ir užėmė kelis saugumo patikrinimo postus Faros mieste.

Sukilėlių paskelbtame pranešime gyventojai perspėjami neišeiti iš namų ir „likti ramūs“.

Tačiau Gynybos ministerija paskelbė, kad kariuomenė jau atrėmė puolimą ir kad „saugumo pajėgos dabar persekioja priešą“.

Šis puolimas buvo surengtas Talibanui stiprinant kasmetinį pavasarinį puolimą. Ekstremistai kovos veiksmus tęsia akivaizdžiai atmesdami Afganistano vyriausybės pasiūlymus pradėti taikos derybas.

Fara taip pat ribojasi su Helmando provincija, kur Talibanas kontroliuoja kelis rajonus.

Šiame sunkiai pasiekiamame Afganistano regione auginama daug opijinių aguonų. Pastaraisiais metais jame dažnai įvykdavo įnirtingų susirėmimų.

Pernai kovotojai triskart mėgino užimti provincijos sostinę, nurodo organizacija „Afghanistan Analysts Network“.

2014 metų pabaigoje iš šalies pasitraukus NATO kovinėms pajėgoms Afganistano vyriausybei sunkiai sekasi atremti vėl stiprėjantį Talibaną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.