Pasaulyje

2018.05.15 11:20

Izraelio aviacija smogė 11 „Hamas“ taikinių Gazos Ruože

BNS 2018.05.15 11:20

Izraelio aviacija smogė virtinei islamistų judėjimo „Hamas“ taikinių Gazos Ruože, atsakydama į audringus masinius protestus palestiniečių anklave prie žydų valstybės sienos, antradienį pranešė kariškiai.

Kariuomenė nurodė smogusi 11 „teroro taikinių“ viename „Hamas“ kariniame objekte. Be to, Izraelio tankai apšaudė du „Hamas“ postus anklave.

Kariškiai sakė, kad protestuotojai panaudojo prieš karius 10 sprogstamųjų ir padegamųjų užtaisų ir kad į pasienyje budinčius izraeliečių karius buvo šaudoma. Nors pasienio tvora nebuvo pažeista, kariškiai teigė, kad daug protestuotojų mėgino įžengti į Izraelio teritoriją.

Per pirmadienį vykusius protestus prieš JAV ambasados atidarymą Jeruzalėje nuo Izraelio pajėgų ugnies žuvo 58 palestiniečiai.

Prieštaringai vertinamas prezidento Donaldo Trumpo sprendimas perkelti JAV ambasadą Izraelyje iš Tel Avivo į Jeruzalę papiktino palestiniečius. Pastarieji nori, kad šio miesto rytinė dalis taptų jų būsimos valstybės sostine.

Be to, antradienį palestiniečiai mini savo Katastrofos (arab. Nakba) pradžios 70-ąsias metines, kai kuriantis Izraelio valstybei tūkstančiai jų tautiečių buvo išvaryti arba priversti palikti namus.