Pasaulyje

2018.05.14 13:04

Indijoje per naujas audras žuvo mažiausiai 70 žmonių

BNS 2018.05.14 13:04

Indijoje nauja smėlio audrų ir perkūnijų banga nusinešė daugiau kaip 70 žmonių gyvybių, o dar daugiau kaip 100 žmonių buvo sužeisti, pirmadienį pranešė pareigūnai.

Vėjai, kurių greitis viršijo 100 km per val., sekmadienį vakare kai kuriuose šiauriniuose, rytiniuose ir pietiniuose šalies regionuose vartė medžius, elektros stulpus, niokojo namus, sakė pareigūnai iš federalinės ir valstijų nelaimių valdymo agentūrų.

Utar Pradešo valstijoje 40 žmonių žuvo per audras su kruša ir perkūnija virstant sienoms, medžiams arba elektros linijų atramoms, naujienų agentūrai AFP sakė T. P. Gupta iš valstijos nelaimių valdymo departamento.

Dar 80 žmonių daugiausiai gyventojų turinčioje Indijos valstijoje buvo sužeisti, be to, vėjas sugriovė beveik 40 namų.

Dešimčia dienų anksčiau anksčiau Šiaurės Indijoje per smarkią dulkių audrą žuvo daugiau kaip 130 žmonių. 

14 žmonių sekmadienį žuvo per audras su perkūnija Vakarų Bengalijos valstijoje.

Andhra Pradešo valstijoje 12 žmonių užmušė žaibai. Gegužės 1 dieną šioje pietinėje valstijoje per kelias valandas smogė daugiau kaip 40 tūkst. žaibų ir žuvo 14 žmonių.

Per naujausias audras po du žmones žuvo Biharo valstijoje ir sostinėje Delyje, kur vėjų greitis, nacionalinės nelaimių valdymo agentūros duomenimis, viršijo 100 km per valandą.

Indiros Gandhi tarptautinis oro uostas dėl vėjo buvo uždarytas daugiau kaip dvi valandas, 70 lėktuvų buvo nukreipti kitur.

Vos prieš 10 dienų per smėlio audrą šiame regione žuvo daugiau kaip 84 žmonės, daugiausia Agroje, kur yra garsusis Tadž Mahal mauzoliejus.

Keista orų sistema Indiją yra apėmusi nuo gegužės pradžios; ekstremalios sąlygos reiškiasi daugelyje šalies regionų.

Meteorologai perspėja dėl smarkių audrų šalies šiaurėje ir rytuose per ateinančias dvi dienas.

Panašios audros regione siaučia kasmet, bet šiemet jos pareikalavo daugiausiai aukų. Ketvirtadienį Indijoje per audras su perkūnija žuvo mažiausiai 22 žmonės.

Gegužės 2 dieną per dulkių audrą mažiausiai 134 žmonės žuvo ir daug žalos buvo padaryta vakarinėje Radžasthano valstijoje ir šiaurinėse Pandžabo bei Utarakhando valstijose.