Pasaulyje

2018.05.14 10:55

Pranešimai: Šiaurės Korėjos delegacija lankosi Kinijoje

ELTA2018.05.14 10:55

Šiaurės Korėjos delegacija pirmadienį atvyko į Pekiną, pranešė Japonijos žiniasklaida. Apie šį vizitą paskelbta sąjungininkėms stiprinant diplomatinius ryšius prieš istorinį Kim Jong-uno ir Donaldo Trumpo susitikimą.

Japonijos transliuotojo NHK parodytame reportaže matyti, kaip iš Kinijos sostinės oro uosto VIP erdvės išeina keli Šiaurės Korėjos pareigūnai.

Kiek vėliau transliuotojas pranešė, kad delegacija atvyko į Diaojutai valstybinius svečių namus, tačiau pridūrė, kad pareigūnų tapatybių išsiaiškinti kol kas nepavyko.

Šie pranešimai pasirodė praėjus savaitei po antrojo per mažiau nei du mėnesius Kim Jong-uno vizito Kinijoje. Abiejų vizitų metu Šiaurės Korėjos lyderis susitiko su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu.

Antrosios viešnagės metu Kim Jong-unas lankėsi Daliano mieste Šiaurės rytų Kinijoje. Vizitas įvyko regione vykstančiam diplomatiniam atšilimui įgavus pagreitį, o Pekinui ir Pchenjanui stengiantis pataisyti pašlijusius tarpusavio santykius.

Kinijos ir Šiaurės Korėjos santykiai pernai pasiekė naujas žemumas, kai Pekinas, supykdytas Pchenjano branduolinių ir raketų bandymų, palaikė prieš savo Šaltojo karo laikų sąjungininkę nukreiptas Jungtinių Tautų (JT) sankcijas.

Tačiau Pekinas nenori likti nuošalyje po praėjusį mėnesį įvykusio istorinio Kim Jong-uno susitikimo su Pietų Korėjos prezidentu Moon Jae-inu bei artėjant deryboms su D. Trumpu.

Analitikų teigimu, gerus santykius su pagrindine užsienio partnere palaikyti nori ir Kim Jong-unas, siekiantis prieš susitikimą su D. Trumpu užsitikrinti Xi Jinpingo paramą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.