Pasaulyje

2018.05.14 10:23

Katalonija tikisi išvengti antrų pirmalaikių prezidento rinkimų

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.05.14 10:23

Katalonija turėtų išnaudoti paskutinę galimybę išvengti antrų pirmalaikių rinkimų per pusmetį ir prezidentu išsirinkti pabėgusio Carleso Puigdemont`o bendražygį.

Susiskaldę nepriklausomybės šalininkai Katalonijos parlamente penktadienį nesurinko pusės balsų Quimui Torras patvirtinti, bet sekmadienį kraštutiniai kairieji sutarė per paskutinį balsavimą pirmadienį susilaikyti.

„Mūsų prezidentas yra Carlesas Puigdemont`as. Sutikau prisiimti atsakomybę dalyvauti šiame balsavime tik dėl laikinumo, kurį patiria šalis, o ši padėtis baigsis tik išlaisvinus įkalintus žmones, žmonėms grįžus iš tremties ir kai Katalonijos žmonių demokratinė valia bus pripažinta ir priimta.

Žinau, kad buvo kitų įmanomų išeičių, ir jas kruopščiai svarstėme, bet geriausias būdas vykdyti spalio 1-osios referendumo mandatą yra sudaryti vyriausybę“, – sakė kandidatas į Katalonijos prezidento postą Q. Torras.

Dabar balsų turėtų pakakti paprastajai daugumai. Jeigu Q. Torras bus išrinktas ir sudarys vyriausybę, Madridas galės atšaukti nepaprastąją padėtį, įvestą po mėginimo spalį skelbti nepriklausomybę. Q. Torrą kaip kandidatą pasirinko pats C. Puigdemont`as, nedrįstantis grįžti iš Vokietijos. Ugningoje kalboje jis žadėjo nepailstamai siekti atsiskyrimo, bet sutiko derėtis su Ispanijos vyriausybe. Madridas perspėja, kad jei ir jis imsis neteisėtų veiksmų, gali vėl įvesti tiesioginį valdymą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.