Pasaulyje

2018.05.14 09:51

A. Merkel su kariuomenės vadais tariasi dėl gynybos stiprinimo

Vokietijos kanclerė pirmadienio rytą susitinka su kariuomenės vadais ir po to sakys kalbą apie kariuomenės būklę, kuri nuolat kritikuojama kaip per prasta. Didžiausia Europos ekonomika skiria kur kas mažiau lėšų gynybai negu įpareigoja NATO, nors vadovauja Aljanso priešakiniam batalionui Lietuvoje.

Per pastaruosius metus paaiškėjo, kad didelė dalis tankų, lėktuvų ir laivų netinkami operacijoms. Tačiau didžiosios koalicijos susitarime su socialdemokratais apie gynybos biudžetą kalbama miglotai.

„Vokietija turi prisidėti – ne tik dėl pačios Vokietijos saugumo, bet ir dėl mūsų bendro Europos saugumo. Ir čia Vokietijos balsas gerbiamas“, – teigė Vokietijos gynybos ministrė.

Šiemet ir kitąmet papildomai bus skirti keli milijardai eurų, bet, kai auga ir ekonomika, tai tik išlaikys dabartinį išlaidų lygį – vos daugiau kaip 1 procentą bendrojo vidaus produkto.

A. Merkel ragina pasiekti 2 procentus – kaip ir dešinieji, ir kairieji įsipareigojo per NATO vadovų susitikimą Velse prieš ketverius metus.

„Žinoma, dabar mūsų klausia – jei Lenkija gali gynybos biudžetui skirti 2 procentus, jei Prancūzija tai nori padaryti 2025-aisiais, kodėl tai taip sunku tokiai šaliai kaip Vokietija, kuriai ekonomiškai visai neblogai sekasi. Man labai malonu, kad koalicijos susitarime galėjome patvirtinti, kad tikrai esame ištikimi NATO tikslams, dėl kurių sutarė visi. Juos tada reikia ir vykdyti“, – sakė Vokietijos kanclerė.