Pasaulyje

2018.05.13 20:02

„Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už išpuolį Afganistane

BNS2018.05.13 20:02

Grupuotė „Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už sekmadienį Afganistane įvykdytą išpuolį, per kurį detonavus kelis sprogmenis ir atakavus vyriausybinį pastatą rytiniame Džalalabado mieste žuvo mažiausiai devyni žmonės.

„Per savižudžio misiją, panaudojant automobilį-bombą, smogta finansų direktoratui Džalalabade“, – per šifruoto susirašinėjimo programėlę „Telegram“ nurodė propagandos agentūra „Amaq“.

Išpuolio Afganistane metu buvo sužeisti dar per 30 žmonių.

Ataka prasidėjo maždaug 12.50 val. vietos laiku (10.20 val. Lietuvos laiku), kai prie miesto finansų direktorato užpuolikai detonavo automobilyje padėtą bombą, o tai atvėrė kelią keletui ginkluotų užpuolikų patekti į pastatą.

Išsigandę darbuotojai šoko pro langus, kad pabėgtų. Vėliau saugumo pajėgos daugiau nei keturias valandas kovojo su užpuolikais ir visus keturis juos nukovė.

Džalalabadas yra neramios su Pakistanu besiribojančios Nangarharo provincijos sostinė. Kai kuriose jos teritorijose yra įsitvirtinęs džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“, tačiau provincijoje veikia ir Talibano kovotojai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt