Pasaulyje

2018.05.13 16:34

Indonezija: teroro aktus bažnyčiose įvykdė šeši vienos šeimos nariai

ELTA 2018.05.13 16:34

Teroro aktus Indonezijos mieste Surabajoje įvykdė šeši vienos šeimos nariai, tarp kurių buvo trys nepilnamečiai. Tai sekmadienį per spaudos konferenciją pranešė nacionalinės policijos vadovas Titas Karnavianas.  

Pasak jo, pirmas sprogimas nugriaudėjo apie 7 valandą vietos laiku (3 valandą Lietuvos laiku) prie įėjimo į Šv. Marijos bažnyčią. „Du 16 ir 18 metų broliai atvažiavo ten motociklu ir susprogdino bombą, sužeisdami kelis žmones“, – patikslino pareigūnas, kurio žodžius cituoja leidinys „The Straits Times“. Kitoje vietoje jų tėvas detonavo sprogstamąjį įtaisą, padėtą automobilyje. O trečias sprogimas, pareiškė policijos vadovas, „įvyko bažnyčioje, į kurią jų motina įėjo kartu su dviem 9 ir 12 metų dukterimis ir susprogdino mirtininko diržą“.

„Iš viso per teroro aktus žuvo 11 civilių“, – sakė T. Karnavianas. Jis pridūrė, kad „pirmą kartą šalies istorijoje teroro aktą įvykdė moteris mirtininkė“.

Nacionalinės policijos vadovas T. Karnavianas taip pat pareiškė, kad „su sprogimais Surabajoje ir riaušėmis ypatingojo režimo kalėjime Vakarų Javos provincijos Depoko mieste yra susijusi grupuotė „Jamaah Ansharut Daulah“, palaikanti ryšius su „Islamo valstybe“.

Atsakomybę už išpuolį prisiėmė ir pati „Islamo valstybė“.