Naujienų srautas

Pasaulyje2018.05.13 15:10

Filipinų miesto meras išgyveno pasikėsinimą po prezidento viešo grasinimo

BNS 2018.05.13 15:10

Vieno Filipinų miesto meras sekmadienį išgyveno pasikėsinimą, pranešė vietos policija.

Šis incidentas įvyko praėjus keturiems mėnesiams po to, kai šalies prezidentas Rodrigo Duterte viešai pagrasino jį nužudyti.

Atsargos policijos vyriausiąjį inspektorių Vicente Lootas, centrinėje Sebu provincijoje einantį mero pareigas, R. Duterte įvardino kaip vieną iš „narkogenerolų“, kurie esą saugo nelegalią prekybą narkotikais.

Sekmadienį V. Lootas su šeima atplaukė laivu į uostą Sebu provincijos Danbantajano mieste, kur nenustatyti ginkluoti vyrai ėmė šaudyti ir sužeidė keturis žmones, praneša vietos policija. Meras per incidentą nenukentėjo.

„Tiriame visus galimus motyvus ir versijas, įskaitant ir įtraukimą į narkosąrašą, politiką ir jo ankstesnį darbą policijoje“, – naujienų agentūrai AFP sakė vietos policijos vado pareigas einantis vyresnysis inspektorius Irishas Dilemas.

V. Lootas vietos radijui DZMM sakė raginantis valdžią tirti šį incidentą, tačiau atsisakė kalbėti apie galimą motyvą. Jis neigia bet kokius savo ryšius su prekyba narkotikais.

Kaip žinoma, Filipinų prezidentas yra paskelbęs precedento neturinčią kovą su prekyba narkotikais, per kurią jau gyvybės neteko tūkstančiai žmonių. R. Duterte dar 2016 metais įtraukė V. Lootą į savo vadinamąjį „narkogenerolų“ sąrašą, kuriame įvardijami vietos pareigūnai, policininkai ir teisėjai, kurie esą yra susiję su prekyba narkotikais.

Sąraše anksčiau buvę trys merai jau nušauti. Vienas iš jų mirė būdamas kalėjime. Žmogaus teisių aktyvistai sako, kad toks prezidento sąrašas iš esmės yra būsimų aukų sąrašas.

R. Duterte negaili V. Lootui kritikos ir abejoja jo turtų šaltiniu. Su prezidento atstovu sekmadienį nepavyko susisiekti, kad šis pakomentuotų sekmadienį įvykusį incidentą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi