Pasaulyje

2018.05.13 11:29

D. Trumpas padėkojo Š. Korėjai už „kilnų“ pažadą

BNS2018.05.13 11:29

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį padėkojo Šiaurės Korėjai už „kilnų“ pažadą sunaikinti savo branduolinių bandymų poligoną.

Tokį pareiškimą D. Trumpas paskelbė artėjant birželio 12-ąją vyksiančiam jo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno susitikimui.

„Šiaurės Korėja paskelbė, kad šį mėnesį sunaikins branduolinių bandymų poligoną, artėjant didžiajam birželio 12-osios viršūnių susitikimui“, – parašė JAV prezidentas socialiniame tinkle „Twitter“.

„Ačiū, labai išmintingas ir kilnus gestas!“ – pridūrė jis.

Pungjė-ri branduolinių bandymų poligonas, esantis Šiaurės Korėjos šiaurės rytuose, bus sunaikintas užsienio žurnalistų akivaizdoje gegužės 23–25 dienomis. Šalis jau kelis mėnesius vykdo „žavesio diplomatiją“.

Kim Jong Unui ir D. Trumpui apsikeitus karo grasinimais ir asmeniniais įžeidimais praėjusiais metais įtampa smarkiai išaugo, tačiau, tarpininkaujant Seului, Vašingtonui ir Pchenjanui pavyko susitarti dėl viršūnių susitikimo birželio 12 dieną Singapūre.

Vis dėlto skeptikai perspėja, kad Pchenjanas viešai dar nepažadėjo atsisakyti savo branduolinio arsenalo, tarp jų ir raketų, galinčių pasiekti Jungtinių Valstijų teritoriją.

Vašingtonas siekia Šiaurės Korėjos „visiško, patikrinamo ir negrįžtamo denuklearizavimo“.

Pungjė-ri poligone buvo surengti visi šeši Pchenjano branduoliniai bandymai. Naujausias ir galingiausias iš jų įvyko praėjusių metų rugsėjį. Šiaurės Korėja tvirtina, kad tąkart išbandė vandenilinę bombą.