Pasaulyje

2018.05.12 21:00

A. Merkel pasmerkė nuolatinius paliaubų pažeidinėjimus Rytų Ukrainoje

BNS2018.05.12 21:00

Vokietijos kanclerė Angela Merkel šeštadienį išreiškė didelį susirūpinimą dėl nuolatinių paliaubų Rytų Ukrainoje sutarties pažeidinėjimų. 

„Kasnakt pažeidinėjamos paliaubos ir kasdien yra žmonių aukų“, – pareiškė A. Merkel, kalbėdama Vidurio Italijos mieste Asyžiuje, kur jai buvo įteiktas apdovanojimas už pastangas skatinti taiką.

„Ukraina mums rūpi, ir Normandijos formatu, kurį sudaro Vokietija, Prancūzija, Rusija ir Ukraine, mes siekiame, kad būtų laikomasi Minsko susitarimų," – sakė ji.   

Nepaisant nuolatinių pastangų įtvirtinti paliaubas tarp Kijevo vyriausybės pajėgų ir Rusijos remiamų separatistų, 2014 metais prasidėjęs ginkluotas konfliktas Ukrainos rytuose jau nusinešė daugiau nei 10 tūkst. žmonių gyvybių.

Pranciškonų vienuoliai protestantų pastoriaus dukrai A. Merkel paskyrė „Šv. Pranciškaus taikos žibinto“ premiją už „jos darbą siekiant susitaikymo, skatinant taikų žmonių sambūvį“. 

A. Merkel taip pat kalbėjo apie didėjančią įtampą tarp Irano ir Izraelio Sirijoje. Anot jos,  padėtis pablogėjo, JAV šią savaitę pasitraukus iš Irano branduolinės sutarties.

„Stebime, kas vyksta tarp Irano ir Izraelio, atsižvelgdami į Vokietijos įsipareigojimą Izraelio saugumui“, – sakė kanclerė.

Vėliau A. Merkel planavo susitikti su 300 jaunuolių iš 37 šalių, tarp jų – pabėgėlių iš Sirijos. 

Vadinamąjį „katalikiškąjį Nobelį“ yra gavę popiežius Jonas Paulius II, Motina Teresė ir buvęs Sovietų Sąjungos lyderis Michailas Gorbačiovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.