Pasaulyje

2018.05.12 16:20

Kinija mini dešimtąsias tragiško žemės drebėjimo metines

ELTA2018.05.12 16:20

Kinija šeštadienį paminėjo dešimtąsias katastrofiško žemės drebėjimo metines, kurio metu Sičuano provincijoje žuvo dešimtys tūkstančių žmonių.

Žemės drebėjimas smogė 2008 m. gegužės 12 dienos popietę. Jo metu dingo arba žuvo daugiau nei 87 tūkst. žmonių, įskaitant 5 tūkst. 335 mokinius. Tačiau minint tragedijos dešimtmetį, Kinijos valstybinė televizija CCTV nusprendė nerodyti atminimo renginių, o transliavo tiesioginius vaizdus, kuriuose buvo rodomos regione atstatytos mokyklos ir namai, vengiant paminėti katastrofos mastą.

Be to, Kinijos lyderiai nesakė jokių kalbų ar nerengė jokių ryškesnių aukų pagerbimo ceremonijų. Šalyje šeštadienį taip pat nebuvo paskelbta net tylos minutė aukoms pagerbti.

Kinijoje masinis pasipiktinimas dėl po žemės drebėjimo susidariusios situacijos kilo paaiškėjus, kad drebėjimo metu dėl prastos konstrukcijos buvo stipriai apgriautos arba sunaikintos apie 7 tūkst. mokyklų, kai tuo pat metu nemaža dalis šalia mokyklų stovėjusių namų žemės drebėjimą atlaikė tvirčiau. Šias mokyklas imta vadinti „tofu mokyklomis“, lyginant jų konstrukciją su trapiu sojos produktu.

Praėjus dešimtmečiui nuo tragedijos, Kinijos vyriausybė nepaskelbė jokio oficialaus tyrimo dėl lengvai subyrėjusių mokyklų. Tuo tarpu aktyvistai, siekę sužinoti mokyklų trapumo priežastis, paprastai buvo sulaikomi ir gąsdinami tol, kol aktyviai besipriešinančių gretos išretėjo iki minimumo.

Vyriausybei investavus milijardus juanių į atstatymo darbus, dauguma sunaikintų miestų ir kaimų šiandien jau yra visiškai atstatyti. 

Kinijos naujienų agentūra „Xinhua“ publikavo straipsnį, kuriame buvo aiškinama, kaip šalies lyderio Xi Jinpingo lyderystė padėjo atstatyti regioną, nepaisant to, kad Xi Jinpingas Kinijos prezidentu tapo praėjus ketveriems metams po tragedijos. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt