Naujienų srautas

Pasaulyje2018.05.12 16:30

Burundyje per teroristinę ataką žuvo 26 žmonės

BNS 2018.05.12 16:30

Burundyje per teroristų grupuotės ataką praeitą naktį 26 žmonės žuvo ir dar septyni buvo sužeisti, pranešė šios Vidurio Afrikos valstybės saugumo ministras.

Alainas Guillaume`as Bunyoni sakė žurnalistams, kad 24 žmonės penktadienį vakare buvo nužudyti savo namuose, o dar du sužeistieji mirė vietos ligoninėje.

Pasak ministro, užpuolikai, atakavę Ruhagarikos gyvenvietę šiaurės vakarinėje Čitibokės provincijoje, buvo „teroristai“ iš kaimyninės Kongo Demokratinės Respublikos.

Liudininkai pasakojo naujienų agentūrai AFP, kad kelias valandas trukęs smurtas prasidėjo apie 22 val. vietos (23 val. Lietuvos) laiku.

Pasak jų, grupė užpuolikų, ginkluotų šaunamaisiais ginklais ir peiliais, nužudė dešimtis žmonių ir padegė pastatų.

„Šie nusikaltėliai ėjo nuo vieno namo prie kito ir vykdė tikras skerdynes“, – sakė vienas vietos pareigūnas, pageidavęs likti anonimas. Jis pridūrė esą „pašiurpintas“ šio smurto.

„Dalis aukų buvo nudurtos, kitos – nušautos. Vienos šeimos visi nariai netgi buvo sudeginti gyvi savo name“, – pasakojo AFP pašnekovas.

Užpuolikai ir jų atakos motyvai dar nėra nustatyti, bet vietos gyventojai nurodė, kad po šių skerdynių užpuolikai grįžo į KDR teritoriją.

Šis išpuolis buvo surengtas prieš gegužės 17-ąją Burundyje vyksiantį prieštaringai vertinamą referendumą, galintį pratęsti dabartinio prezidento valdymą. Kol kas neaišku, ar ataka kaip nors susijusi su artėjančiu balsavimu.

54 metų prezidentas Pierre`as Nkurunziza šiai nedidelei Afrikos valstybei vadovauja nuo 2005 metų. Jo kontroversiškos pastangos 2015 metais užsitikrinti trečią kadenciją sukėlė gilią politinę krizę, per kurią žuvo apie 1,2 tūkst. žmonių, o dar 40 tūkst. buvo priversti palikti savo namus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi