Pasaulyje

2012.07.10 17:21

Italija: Neapolį užplūdo didžiuliai tarakonai

LRT.lt2012.07.10 17:21

Italijos pietuose esantį Neapolio miestą apniko didžiuliai raudonieji tarakonai, kuriems veistis ypač palankus neįprastai šiltas oras ir nehigieniškos sąlygos, teigia sveikatos specialistai.

Italijos pietuose esantį Neapolio miestą apniko didžiuliai raudonieji tarakonai, kuriems veistis ypač palankus neįprastai šiltas oras ir nehigieniškos sąlygos, teigia sveikatos specialistai.

Kenkėjų naikintojai nuolat kanalizacijos vamzdžius purškia nuodais, mėgindami atremti tarakonų, galinčių užaugti iki 7 centimetrų ilgio, invaziją. Šie kenkėjai tiesiog klesti tvyrant karščiui, drėgmei ir netrūkstant yrančių organinių medžiagų.

Tarakonų antplūdis vėl įžiebė diskusijas apie Neapolio atliekų tvarkymą, su mafija susijusį sektorių, kurį kamuoja įsisenėjusios problemos.

Vietos sveikatos agentūros direktorius Maurizio Scoppa teigė, kad karštas oras ir per naktį paliekamos šiukšlės – pagrindiniai tarakonų veisimąsi skatinantys veiksniai.

„Kanalizacijos vamzdžių ir šiukšlių tvarkymo problemos yra viena šio reiškinio priežasčių“, – naujienų agentūrai AFP teigė jis ir pridūrė, kad miesto valdžia neturi pakankamai darbuotojų, kurie galėtų prižiūrėti kanalizacijos sistemas.

Kai kurie sveikatos ekspertai įspėjo, kad išaugo apsikrėtimo vidurių šiltine ir hepatitu A pavojus, tačiau miesto valdžios atstovė tokius tvirtinimus atmetė.

„Jokių pavojų sveikatai nėra. Tai nėra nepaprastoji padėtis, tai tiesiog reiškinys, kuris veikia tik kai kurias sritis. Kiti ekspertai atmeta bet kokius pavojus sveikatai“, – teigė Maria Bonacci.

Anot jos, kalbos apie tarakonų „invaziją“ perdėtos, tačiau sutiko, kad jų skaičius šiais metais didesnis nei ankstesniais metais.

Raudonieji tarakonai, dar vadinami „laivų tarakonais“, aptinkami atogrąžų klimato vietovėse visame pasaulyje. Į uostamiesčius juos atgabena laivai.

Populiariausi

Aliaksandras Lukašenka lankosi ligoninėje

Pasaulyje

2020.11.27 07:37

Naujausia informacija. Lukašenka pirmą kartą užsidėjo veido kaukę, bet ligoninėje ją čiupinėjo rankomis Brazilijos prezidentas sako, kad nesiskiepys nuo koronaviruso; atnaujinta 21.00

20
Aliaksandras Lukašenka

Pasaulyje

2020.11.27 16:04

Įvykiai Baltarusijoje. Lukašenka pareiškė, kad pasitrauks iš posto priėmus naują Konstituciją politologas: Lukašenka nėra žmogus, kuris laikosi žodžio; atnaujinta 16.31

10