Pasaulyje

2018.05.11 19:03

NATO vadovas Vašingtone susitiks su D. Trumpu

ELTA 2018.05.11 19:03

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, kitą savaitę viešėdamas Jungtinėse Valstijose, turėtų susitikti su prezidentu Donaldu Trumpu. Susitikimas numatytas praėjus kelioms dienoms po JAV prezidento sprendimo pasitraukti iš vadinamojo Irano branduolinio susitarimo.

D. Trumpo pareiškimas, kad JAV traukiasi iš Bendrojo išsamių veiksmų plano (Joint Comprehensive Plan of Action, JCPOA), kuriuo, mainais į sankcijų Iranui panaikinimą, įšaldyta šalies branduolinė programa, paskatino nuogąstavimus, kad tarp transatlantinių partnerių gali kilti rimtų nesutarimų, nes Europos šalys pasisako už šio sandorio išsaugojimą.

Pats J. Stoltenbergas viešai nevertino D. Trumpo sprendimo, tačiau jo atstovė Oana Lungescu antradienį paragino rasti „visapusišką politinį sprendimą“, kuris sutrukdytų Iranui pasigaminti branduolinį ginklą.

J. Stoltenbergo vizito JAV tikslas – pasirengti liepą Briuselyje vyksiančiam NATO aukščiausio lygmens susitikimui.

Jo metu NATO vadovas, be kita ko, susitiks su JAV valstybės sekretoriumi Mike`u Pompeo, gynybos sekretoriumi Jamesu Mattisu, nacionalinio saugumo patarėju Johnu Boltonu ir kitais aukštais pareigūnais.