Pasaulyje

2018.05.10 16:30

S. Lavrovas: Rusija ragina Izraelį ir Iraną užmegzti dialogą

BNS2018.05.10 16:30

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ketvirtadienį, po Izraelio aviacijos smūgių Irano taikiniams Sirijoje, smarkiai eskalavusių įtampą, paragino Izraelį ir Iraną užmegzti dialogą.

„Kalbant apie eskalaciją tarp Izraelio ir Irano: mes manome, kad tai gan didelį nerimą kelianti tendencija. Pradedame nuo to, kad visus klausimus reikia spręsti dialogu“, – spaudos konferencijoje per susitikimą su Vokietijos užsienio reikalų ministru Heiko Maasu sakė S. Lavrovas.

Jis pridūrė, kad Maskva perspėjo vengti „provokuojančių veiksmų“.

„Ne kartą per susitikimus su Irano vadovybe, Izraelio vadovybe, taip pat ir vakar, per Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitikimą su (Izraelio) premjeru (Benjaminu) Netanyahu, mes pabrėždavome būtinybę vengti bet kokių veiksmų, kurie būtų abipusiai provokuojantys“, – sakė S. Lavrovas.

Pasak jo, abi šalys buvo deklaravusios pasirengimą vengti tokių incidentų.

Praėjusią naktį Izraelio kariškiai pranešė, kad Irano pajėgos iš Sirijos teritorijos paleido maždaug 20 raketų į izraeliečių pozicijas okupuotose Golano Aukštumose. Reaguodamos Izraelio oro pajėgos raketomis smogė Irano taikiniams Sirijos teritorijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt