Pasaulyje

2018.05.09 16:33

Š. Korėja paleido tris šalyje kalintus JAV piliečius

15min.lt2018.05.09 16:33

JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė, kad Pchenjanas paleido tris šalyje kalintus amerikiečius. Visi jie išvyko namo su Šiaurės Korėjoje trečiadienį besilankiusiu valstybės sekretoriumi Mike`u Pompeo, rašo BBC.

„Džiaugiuosi galėdamas pranešti, kad valstybės sekretorius Mike`as Pompeo skrenda iš Šiaurės Korėjos su trimis nuostabiais džentelmenais, kurių visi labai laukia. Atrodo, jie jaučiasi gerai“, – parašė JAV lyderis socialiniame tinkle „Twitter“.

Kim Hak-songas, Tony Kimas ir Kim Dong-chulas buvo įkalinti už antivalstybinę veiklą, jie buvo išsiųsti į priverstinio darbo stovyklas.

M. Pompeo į Šiaurės Korėją atvyko jau antrąkart per kelias pastarąsias savaites, bet pirmąkart – eidamas JAV diplomatijos vadovo pareigas. Ši kelionė surengta prieš ateinantį mėnesį planuojamą precedento neturintį D. Trumpo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno susitikimą.

Nuo vasarį vykusios Pjongčango žiemos olimpiados Korėjos pusiasalyje sparčiai besivystantis santykių atšilimas sukūrė visiškai kitokią padėtį negu buvo praeitais metais, kai Kim Jong Unas ir D. Trumpas svaidėsi asmeniniais įžeidimais ir tvyrojo grėsmė, kad gali kilti karas dėl Šiaurės Korėjos branduolinio ginklavimosi ir balistinių raketų programos.

„Manome, kad kuriasi ryšiai su Šiaurės Korėja, – D. Trumpas sakė per televiziją, kalbėdamas Baltuosiuose rūmuose. – Pažiūrėsim, kaip viskas klosis. Galbūt to nebus. Tačiau tai gali būti puikus dalykas Šiaurės Korėjai, Pietų Korėjai ir visam pasauliui.“

Vis tik potencialaus susitarimo detalės toli gražu nėra aiškios.