Pasaulyje

2018.05.09 14:34

JAV traukiantis iš Irano susitarimo, Izraelio premjeras susitiko su V. Putinu

ELTA2018.05.09 14:34

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu trečiadienį atvyko į Maskvą, kur susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Į Rusiją jis iškeliavo praėjus kelioms valandoms po JAV prezidento Donaldo Trumpo pareiškimo, kad Jungtinės Valstijos pasitraukia iš Irano branduolinio susitarimo.

B. Netanyahu ir V. Putinas pastaraisiais mėnesiais buvo ne kartą susitikę gyvai arba kalbėdavosi telefonu, dažniausiai aptardavo padėtį Sirijoje ir didžiausio Izraelio varžovo Irano įsitraukimą į šioje šalyje vykstantį konfliktą.

„Mūsų susitikimai – visada reikšmingi, o šis – ypač“, – prieš išvykdamas sakė B. Netanyahu.

„Atsižvelgiant į tai, kas šiuo metu vyksta Sirijoje, svarbu užtikrinti tęstinį Rusijos ir Izraelio kariuomenių bendradarbiavimą koordinuojant veiksmus“, – pridūrė jis.

Rusijos užsienio reikalų ministerija teigė esanti „itin nusivylusi“ antradienį D. Trumpo paskelbtu sprendimu pasitraukti iš Irano susitarimo. Tuo tarpu B. Netanyahu pareiškė palaikąs „drąsų“ JAV prezidento žingsnį.

B. Netanyahu ilgą laiką nepritarė šešių pasaulio galybių ir Irano pasirašytam susitarimui, apribojusiam šalies branduolinę programą.

Be kita ko, Izraelis nerimauja dėl Irano įsitraukimo į Sirijos konfliktą. Teheranas, kaip ir Maskva, jame remia prezidento Basharo al-Assado režimą.

Antradienį belaukiant JAV prezidento kalbos, Izraelio kariuomenė paprašė okupuotų Golano aukštumų valdžios atidaryti ir parengti slėptuves, naudojamas raketų atakų atvejais. To imtasi pastebėjus „nereguliarią Irano pajėgų veiklą“ prie demarkacinės linijos Sirijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.