Naujienų srautas

Pasaulyje2013.07.09 10:08

JAV ir Kinijos atstovai susitiko aptarti kibernetinį saugumą

ELTA 2013.07.09 10:08

Kinijos ir JAV pareigūnai pirmadienį dalyvavo pirmajame bendros JAV ir Kinijos kibernetinio saugumo darbo grupės susitikime, praneša BBC.

Kinijos ir JAV pareigūnai pirmadienį dalyvavo pirmajame bendros JAV ir Kinijos kibernetinio saugumo darbo grupės susitikime, praneša BBC.

JAV ir Kinija darbo grupę sukūrė balandžio mėnesį, kad paspartintų kovą su programišių išpuoliais. JAV tikisi, kad pirmadienio susitikimas „padės abiem šalims rasti bendras tarptautinių teisės aktų ir kibernetinės erdvės normų perspektyvas“. Darbo grupės susitikimas buvo įžanga kasmečiam JAV ir Kinijos forumui, kuriame susitinka šalių ministrai. Šis forumas vyks Vašingtone trečiadienį ir ketvirtadienį. Susitikime dalyvaus JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry ir finansų ministras Jacobas Lew bei Kinijos užsienio reikalų ministras Yangas Jiechi ir vicepremjeras Wang Yangas.

JAV anksčiau kaltino Kiniją dėl komercinio kibernetinio šnipinėjimo, bet Kinija tai neigia. JAV tikina, kad dauguma išpuolių prieš jų vyriausybinius ir komercinius tinklus rengiami iš Kinijos. JAV ir Kinijos derybas dar labiau aptemdė pranešimai, kad JAV įsilaužė į Kinijos kompiuterių tinklus. Apie tai Honkongo laikraščiui praėjusį mėnesį sakė buvęs JAV slaptųjų tarnybų darbuotojas Edwardas Snowdenas. Informantas teigė, kad JAV Nacionalinio saugumo agentūra (NSA) surengė daugiau nei 61 tūkst. programišių operacijų visame pasaulyje ir daug jų taikinių buvo Honkonge bei žemyninėje Kinijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi