Naujienų srautas

Pasaulyje2018.05.07 18:27

D. Trumpas ragina G. Haspel neatsiimti kandidatūros į CŽA vadovus

ELTA 2018.05.07 18:27

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį tviteryje išreiškė paramą kontroversiškajai savo kandidatei į Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) vadovo postą. Tą jis padarė pasirodžius pranešimams, kad, siekdama išvengti Senato apklausų apie dalyvavimą kankinimuose, ji svarsto atsiimti savo kandidatūrą.

Gina Haspel – ilgą laiką dirbusi CŽA slaptojoje tarnyboje, o šiuo metu einanti šios agentūros direktoriaus pavaduotojos pareigas – vadovavo po rugsėjo 11-osios išpuolių CŽA Tailande vykdytai slaptų tardymų programai.

Trečiadienį G. Haspel laukia nelengvi klausymai Senate, po kurių turėtų būti arba patvirtinta, arba atmesta jos kandidatūra. Dėl sąsajų su sulaikytųjų kankinimu jos nominaciją skeptiškai vertinantis pareiškė ne vienas įstatymų leidėjas, tarp jų – respublikonų senatorius Johnas McCainas, kuriam pačiam yra tekę patirti kankinimus Vietname.

„Mano itin gerbiama kandidatė į CŽA vadovus, Gina Haspel, yra kritikuojama, nes buvo per griežta teroristams“, – pirmadienio rytą tviteryje rašė D. Trumpas.

„Tik pagalvokite: šiais itin pavojingais laikais turime patį kompetentingiausią žmogų, moterį, tačiau demokratai nori ją išmesti, nes ji per griežtai nusiteikusi teroro atžvilgiu. Laimėk, Gina!“, – pridūrė JAV vadovas.

Cituodamas aukšto rango pareigūnus, dienraštis „The Washington Post“ sekmadienį pranešė, kad pati G. Haspel nurodė ketinanti atsiimti savo kandidatūrą dėl numatomų sunkių klausymų Senate, kurie gali pakenkti CŽA ir jos pačios reputacijai.

AFP/Scanpix nuotr.

Tačiau, leidinio teigimu, D. Trumpas nusprendė toliau skatinti ją neatsiimti savo kandidatūros.

61-erių G. Haspel žvalgybos bendruomenės vertinama kaip disciplinuota, nepolitinė agentė, kuriai teko dirbti nepatogiose pozicijose ir atlikti nemalonias užduotis. Prieš metus G. Haspel tapo agentūros direktoriaus pavaduotoja, o šiemet D. Trumpas ją nominavo į vadovo postą, kuriame ji turėtų pakeisti buvusį direktorių Mike`ą Pompeo, neseniai tapusį JAV valstybės sekretoriumi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi