Pasaulyje

2015.02.12 21:37

Naujausia Kinijos cenzūros auka tapo Michelangelo

LRT.lt2015.02.12 21:37

Naujausia Kinijos cenzūros auka tapo Renesanso menininkas Michelangelo, kai valstybinė televizija, rodydama vieną jo kūrinių, pridengė intymias skulptūros dalis.

Naujausia Kinijos cenzūros auka tapo Renesanso menininkas Michelangelo, kai valstybinė televizija, rodydama vieną jo kūrinių, pridengė intymias skulptūros dalis.

Reportaže apie didelės Renesanso meno parodos atidarymą Pekine Kinijos CCTV redaktoriai nusprendė pridengti Michelangelo skulptūros „Dovydas“ dalis, dėl to sulaukdami kritikos ir šimtų tūkstančių interneto naudotojų pašaipų.

Paroda, kurioje eksponuojama 67 renesansinių kūrinių, kurių autoriai – Sandro Botticelli, Leonardo da Vinci, Raffaello Sanzio ir Michelangelo, duris atvėrė praėjusį penktadienį. Teigiama, kad tai brangiausia kolekcija, kuri eksponuojama Pekino nacionaliniame muziejuje Kinijoje.

„Paroda suteikia galimybę Kinijos žmonėms mėgauti kelione į renesanso laikų Florenciją neišvykstant iš šalies ir padeda pagilinti jų žinias apie Italijos kultūrą ir istoriją“, – teigiama muziejaus interneto puslapyje.

CCTV sprendimas pirmadienio rytą parodytame reportaže pridengti 1530 metais italų menininko sukurtą skulptūrą sukėlė tikrą sujudimą internete. Tuoj pat pasklido redaguotos nuotraukos, besišaipančios iš tokio televizijos sprendimo.

Kiek anksčiau šiais metais Kinijos cenzoriai susilaukė kritikos dėl to, kad paredagavo sceną iš Jameso Camerono 1997 metų filmo „Titanikas“ 3D versijos, kur Kate Wilslet apsinuogina.

Savo sprendimą aiškinančiame pranešime Kinijos Radijo, kino ir televizijos administracijos pareigūnai teigė: „Norėdami kurti harmoningą etišką socialinę aplinką, nusprendėme iškirpti nuogybės scenas.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt