Pasaulyje

2018.05.07 09:31

Londoną krečiant nusikaltimų bangai, pašauti 13 ir 15 metų paaugliai

BNS 2018.05.07 09:31

Londone sekmadienį buvo pašauti du paaugliai, pranešė policija.

Šis incidentas nutiko kitą dieną po to, kai Didžiosios Britanijos sostinėje, krečiamoje smurtinių nusikaltimų bangos, buvo nušautas vienas paauglys. 

Londono policija pranešė, kad pašauti 13 ir 15 metų amžiaus paaugliai buvo hospitalizuoti. Pareigūnai juos aptiko kelių minučių skirtumu dviejose netoli viena kitos esančiose vietose sostinės Harou rajone.  

Abu vaikinai buvo sužeisti į galvą. Jaunesniam paaugliui galva buvo sužeista šratu. Pasak policijos, jų patirti sužalojimai pavojaus gyvybei nekelia. 

Šaunamojo ginklo policija nerado ir kol kas nieko nesulaikė. Aiškinamasi, ar šie incidentai susiję. 

Šeštadienį vakare Londono pietuose esančiame Sadarke buvo pašautas ir mirė incidento vietoje 17-metis paauglys. 

Rhyhiemas Ainsworthas Bartonas nepriklausė jokiai gaujai ir ketino būti architektu, sakė vaikino motina. 

Tuo tarpu Londono rytiniame Haknio rajone įvyko rimtas konfliktas tarp dviejų jaunuolių grupių, per kurį rūgštimi buvo nudeginti trys 17, 22 ir 27 metų vyrai, nurodė policija.   

„Kol kas dar neaišku, ar sužalojimai paveiks jų gyvenimo kokybę“, – pridūrė policija.  

Londone šįmet pastebimai išaugo smurtinių nusikaltimų, per kuriuos panaudojami peiliai ar šaunamieji ginklai, skaičius. Pagal nužudymų skaičių Londonas netgi buvo trumpam aplenkęs anksčiau nusikalstamumu garsėjusį Niujorką ir dėl to sulaukė JAV prezidento Donaldo Trumpo dėmesio. 

Penktadienį Teksase kreipdamasis į Nacionalinę šaulių asociaciją, vienijančią piliečių teisės laikyti ir nešioti šaunamąjį ginklą šalininkus, D. Trumpas sakė, kad viena „anksčiau prestižinė“ buvusi Londono ligoninė dabar gydo daugybę peiliais sužeistų pacientų ir yra panaši į „karo zoną“.   

Pernai tokių nusikaltimų Londone padaugėjo 23 procentais. 

Nuo 2018 metų pradžios buvo nužudyti daugiau nei 60 žmonių. 

Praėjusį mėnesį vyriausybė pristatė naują milijardų svarų vertės kovos su smurtiniais nusikaltimais strategiją. Tuo tarpu kritikai teigia, kad nusikalstamumo mastai išaugo dėl policininkų skaičiaus mažinimo ir socialinių paslaugų finansavimo karpymo.