Pasaulyje

2018.05.06 13:33

Lenkijos kasykloje po griūties rastas negyvas kalnakasys

BNS 2018.05.06 13:33

Pietų Lenkijoje esančioje anglių kasykloje po ankstesnę dieną įvykusio stipraus požeminio smūgio ir griūties aptiktas 38 metų kalnakasio kūnas, sekmadienį pranešė vienas kasybos pareigūnas.

Nelaimė kasykloje Zofiuvkos kasykloje įvyko apie 11 val. vietos (12 val. Lietuvos) laiku, kai po žeme dirbo 250 kalnakasių. Maždaug 900 metrų gylyje esančiame tunelyje, kur įvyko griūtis, tuo metu buvo 11 žmonių. Keturiems jų pavyko ištrūkti, o po kelių valandų gelbėtojai aptiko dar du sužeistus kalnakasius ir juos iškėlė į paviršių.

Jastšembio anglių bendrovės vadovas Danielis Ozonas sekmadienį sakė, kad rastas žuvęs kalnakasys šioje kompanijoje dirbo 10 metų.

Jis yra pirmoji patvirtinta auka po incidento, įvykusio pietiniame Jastšembio Zdrujaus mieste netoli Lenkijos sienos su Čekija esančioje Zofiuvkos kasykloje.

Pasak D. Ozono, gelbėtojai aptiko dar vieną darbininką, įstrigusį tunelyje tarp vamzdžių, ir pridūrė, kad jį pasiekti gali prireikti kelių valandų.

Dar trijų kalnakasių tebeieškoma.

Šeštadienį vakare į kasyklą atvykęs Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis sakė, kad gelbėtojai dirba nepaliaujamai ir kad mėginant pasiekti įstrigusius kalnakasius naudojama geriausia turima technika, bet tuneliuose esama daug užgriuvusių vietų

„Darome viską, kad išgelbėtume kalnakasius“, – žurnalistams sakė vyriausybės vadovas.

Anglių kasyba Lenkijoje yra klestinti pramonė, o anglys tebėra pagrindinis energijos ir šildymo šaltinis valstybėje, nors Lenkija palaipsniui stengiasi pakeisti šias iškasenas atsinaujinančiais ir švaresniais energijos šaltiniais.

Statistikos biuro skaičiavimais, pernai šalyje buvo iškasta apie 65,8 mln. tonų anglių, apie 4,8 mln. tonų mažiau nei užpernai.