Pasaulyje

2013.07.08 23:05

Pirmoji naujojo popiežiaus kelionė – į pabėgelių salą Viduržemio jūroje

ELTA 2013.07.08 23:05

Popiežius Pranciškus pirmadienį apsilankė Italijai priklausančioje Lampedūzos saloje Viduržemio jūroje. Pirmąja savo kelione į šią pabėgėlių salą jis norėjo atkreipti dėmesį į čia išsilaipinančių migrantų problemas, praneša agentūra AFP.

Popiežius Pranciškus pirmadienį apsilankė Italijai priklausančioje Lampedūzos saloje Viduržemio jūroje. Pirmąja savo kelione į šią pabėgėlių salą jis norėjo atkreipti dėmesį į čia išsilaipinančių migrantų bėdas, praneša agentūra AFP.

Atvykęs Katalikų bažnyčios vadovas pasimeldė už pabėgėlius, kurie žuvo jūroje nuskendus jų laivams. Iš Italijos pakrantės apsaugos patrulinio laivo popiežius į jūrą nuleido gėlių vainiką, skirtą tiems, kurie neišgyveno kelionės iš Šiaurės Afrikos.

Saloje popiežius aukojo Mišias 15 000 žmonių. Pirmosiose eilėse sėdėjo daug migrantų. Per pamaldas pontifikas apeliavo į atsakomybę visų, kurie rūpinasi pabėgėliais.

Per savo viešnagę saloje Pranciškus norėjo pabendrauti ir su pabėgėliais bei gyventojais. Jis Italijos kariniu lėktuvu saloje nusileido praėjus tik pusvalandžiui po to, kai į ją atplaukė laivas su 166 pabėgėliais.

Tai, kad Pranciškus pirmąja savo kelione už Romos ribų pasirinko pabėgėlių salą, yra „stiprus signalas“ vyriausybėms, kad jos pergalvotų savo imigracijos politiką, sakė už pabėgėlių reikalus atsakingas kardinolas Antonio Mario Veglio.

Lampedūzoje kiekvienais metais išsilaipina tūkstančiai afrikiečių, kurie vildamiesi geresnio gyvenimo Europoje leidžiasi į pavojingą kelionę dažnai perpildytais nesaugiais laivais ir neretai žūsta.