Pasaulyje

2018.05.05 13:13

Katalonijoje priimtas įstatymas dėl rinkimų siekiant C. Puigdemont`o pergalės juose

ELTA2018.05.05 13:13

Katalonijos parlamentas priėmė įstatymą, kuriame nurodoma, kad kandidatams į šio regiono prezidento postą nebūtina dalyvauti parlamento posėdyje rinkimų metu. Tokiu būdu bandoma sudaryti sąlygas Katalonijos lyderiu vėl tapti Carlesui Puigdemont`ui, praneša naujienų agentūra dpa.

Už šį įstatymą balsavo trys regiono separatistinės partijos - „Kartu už Kataloniją“ (Junts per Catalunya, JxCat), Katalonijos kairioji respublikonų partija (Esquerra Republicana de Catalunya, ERC) ir Liaudies vienybės kandidatūra (Candidatura d'Unitat Popular, CUP), o opozicija balsavo prieš.

Paskutinį kartą rinkimai Katalonijoje vyko 2017 m. gruodį. Nuo tada visi keturi bandymai suformuoti vyriausybę žlugo, nes kandidatai į prezidentus buvo arba suimti, arba vengdami suėmimo pasitraukė iš šalies.

Tarp išvykusiųjų iš Ispanijos yra ir C. Puigdemont`as. Iš pradžių jis bėgo į Belgiją, tačiau vėliau, grįždamas iš Suomijos, jis buvo suimtas Vokietijos policijos. Nors C. Puigdemont`as gali laisvai judėti po Vokietiją, tačiau negali išvykti už jos ribų, kol nepriimtas sprendimas dėl prašymo išduoti jį Ispanijai.

C. Puigdemont`as buvo Katalonijos regiono prezidentas, tačiau praėjusį spalį parėmė referendumą dėl Katalonijos atsiskyrimo nuo Ispanijos. Ispanijos Aukščiausiasis teismas paskelbė referendumą negaliojančiu, tačiau jis vis tiek buvo surengtas. Vėliau C. Puigdemont'as buvo nušalintas nuo pareigų ir pabėgo į Belgiją.

Jis vėl siekė tapti Katalonijos regiono vadovu 2017 m. gruodį po to, kai separatistinės partijos laimėjo rinkimus. Tačiau Ispanijos Konstitucinis teismas 2018 m. sausį nurodė, kad kandidatas į prezidentus rinkimų metu privalo dalyvauti parlamento posėdyje tam, kad būtų išrinktas.

Po pastarojo įstatymo pakeitimo Madridas perspėjo separatistus, kad ateityje bet kokie bandymai rinkti kandidatą į prezidentus jam nedalyvaujant Katalonijos regioninio parlamento posėdyje bus apskųsti teismui.

Jei Katalonijos vyriausybė nebus suformuota iki gegužės 22 d., regione teks surengti naujus rinkimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.