Pasaulyje

2018.05.05 09:32

Paaiškėjo, kada šį mėnesį susitiks JAV ir P. Korėjos vadovai

ELTA2018.05.05 09:32

JAV prezidentas Donaldas Trumpas Baltuosiuose rūmuose gegužės 22 d. susitiks su Pietų Korėjos vadovu Moon Jae-inu, informuoja naujienų agentūra AFP.

Baltieji rūmai išplatino pareiškimą, kuriame sakoma, kad jau trečiasis aukščiausio lygio susitikimas tarp abiejų valstybių vadovų rodo, jog JAV ir Pietų Korėjos partnerystė yra ilgalaikė ir stipri, o abi šalis sieja glaudi draugystė.

Balandžio mėnesį Moon Jae-inas susitiko su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong-unu. Jie abu pažadėjo siekti nuolatinės taikos ir atsisakyti branduolinio ginklo Korėjos pusiasalyje.

Gegužę Šiaurės Korėja pasisiūlė uždaryti savo branduolinių bandymų kompleksą ir pakvietė JAV ekspertus įsitikinti, kad tai bus atlikta.

Pasak Baltųjų rūmų, JAV ir Pietų Korėjos prezidentai toliau derins savo poziciją dėl situacijos pusiasalyje po balandžio 27 d. įvykusio aukščiausio lygio susitikimo tarp Pietų ir Šiaurės Korėjos atstovų. Be to, bus aptartas artėjantis D. Trumpo ir Kim Jong-uno susitikimas.

Anksčiau D. Trumpas yra sakęs, kad susitikimas su Šiaurės Korėjos lyderiu galėtų vykti demilitarizuotoje zonoje, skiriančioje abi Korėjas.