Pasaulyje

2018.05.04 15:17

Artėjant protestams prieš V. Putino inauguraciją suimti A. Navalno šalininkai

15min.lt 2018.05.04 15:17

Mažiausiai 90-yje Rusijos miestų suplanuotų protestų prieš Vladimiro Putino inauguraciją išvakarėse pradedama suiminėti demonstracijų organizatoriaus, kovotojo su korupcija Aleksejaus Navalno šalininkus.

Artėjant pirmadienį numatytai V. Putino inauguracijai, kurios metu jis pradės ketvirtąją prezidento kadenciją, A. Navalnas sukvietė rusus į protestus „Jis nėra mūsų caras“.

„Interfax“ duomenimis, A. Navalno rėmėjai buvo suimti Sankt Peterburge, Krasnojarske, Tambove, Krasnodare ir Čeboksaruose.

Pranešama, kad Sankt Peterburgo, Krasnojarsko, Čeboksarų ir Krasnodaro aktyvistams pateikti kaltinimai viešų susirinkimų įstatymo pažeidimu ir priešinimuisi areštui.

Kemerove ir Riazanėje A. Navalno savanoriai taip pat buvo suimti, tačiau galiausiai pareigūnai juos paleido.

Nors pareigūnai nesuteikė leidimo vykdyti demonstracijas Maskvoje, Sankt Peterburge, Riazanėje, Jekaterinburge, Kemerove ir kituose miestuose, opozicijos atstovai tikina šeštadienį vis tiek eisiantys į gatves.

Prisijungti prie protestų kvietė ir skandalingai pagarsėjusi pankroko grupė „Pussy Riot“.

„Tai eitynės už demokratiją, sąžiningus rinkimus, interneto laisvę, laisvę kurti, kalbėti ir būti pašėlusiems“, – rašoma grupės tviterio paskyroje.