Pasaulyje

2018.05.04 08:32

Po virtinės šaudynių JAV vyks šaulių kongresas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.05.04 08:32

Policija rengiasi dideliems neramumams, kai penktadienį Dalase prasidės trijų dienų kasmetis svarbiausios Amerikos ginklų lobistų organizacijos suvažiavimas. Debatai dėl ginklų Amerikoje tęsiasi dešimtmečius, bet virtinė didelių šaudynių sumažino Nacionalinės šaulių asociacijos lūkesčius, kad jos įtaka išaugs laimėjus Donaldui Trumpui ir respublikonams.  

Į Dalasą renkasi 80 tūkstančių remiančiųjų Antrąją konstitucijos pataisą, kad kiekvienas turi teisę į ginklą. Bet Nacionalinės šaulių asociacijos suvažiavimo pradžia bus be ginklų. Tai Amerikos prezidentą saugančios slaptosios tarnybos įprastas draudimas, bet kritikai vis vien pašiepia asociaciją – jeigu ji sako, kad kuo daugiau ginklų ir juos išmanančių žmonių, tuo saugiau, kodėl jų bijo D. Trampas? Policija rengiasi neramumams, o meras prašė asociacijos rasti kitą vietą.

Asociacijoje – penki milijonai narių, ji laikoma įtakingiausia ginklų lobistų organizacija pasaulyje. Net Rusija aptiko, kad per ją veda kelias į respublikonų vadovybę. Asociacija tikėjosi, kad įtaka dar išaugs, kai ir abejuose parlamento rūmuose respublikonų dauguma, ir prezidentu išrinktas D. Trumpas, iš ginklų priešininko atvirtęs į rėmėją.

Bet daug ką pakeitė virtinė šaudynių. Baltieji rūmai sako, kad nieko tokio, jei prezidentas penktadienio vakarą atidarys suvažiavimą, nepraėjus nė trims mėnesiams nuo didžiausių žudynių Floridos mokykloje. Bet jos mokiniai, kai atrodė, kad diskusija seniai įstrigusi, įplieskė naują judėjimą, ir jau surengė dešimtmečius nematytų protestų.

Išsamiau apie ginklų politiką JAV – Vykinto Pugačiausko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt