Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Egipte žuvo mažiausiai 42 žmonės, islamistai ragina gyventojus sukilti

ELTA 2015.09.08 13:45

Pirmadienį, medikų duomenimis, Kaire žuvo mažiausiai 42 žmonės. Islamistai protestuotojai teigia, kad juos apšaudė Egipto kariai, praneša „Reuters“.

Pirmadienį, medikų duomenimis, Kaire žuvo mažiausiai 42 žmonės. Islamistai protestuotojai teigia, kad juos apšaudė Egipto kariai, praneša „Reuters“.

Per susiėmimą 200 žmonių buvo sužeista, o nuverstojo prezidento Mohammed Mursi Musulmonų brolija paragino egiptiečius sukilti prieš kariuomenę, kurią kaltina kariniu perversmu ir demokratiškai išrinkto šalies lyderio nuvertimu.

Kariuomenė teigia, kad pirmadienį „teroristų grupė“ bandė pulti Respublikos gvardijos kompleksą, vienas karys žuvo bei dar 40 buvo sužeisti. Kariuomenės šaltinis teigia, kad kariai atsišaudė, nes juos užpuolė ginkluotų asmenų grupė. Tuo tarpu oficialus Musulmonų brolijos atstovas Gehadas El-Haddad teigė, kad šaudymas prasidėjo, kai islamistai meldėsi per taikų protestą prie kariuomenės komplekso.

Dėl mažiausiai 42 islamistų žūties labiausiai konservatyvi partija „Nour“, kuri iš pradžių rėmė kariuomenės įsikišimą, pareiškė pasitrauksianti iš derybų dėl laikinosios vyriausybės formavimo. Laikinoji vyriausybė turėtų šalį valdyti iki rinkimų. „Nour“ yra antra pagal dydį po Musulmonų brolijos islamistų partija. Naujai valdžiai reikia jos paramos, kad galėtų teigti, jog turi islamistų palaikymą.

Egipto kariuomenė tvirtina, kad prezidento nuvertimas nebuvo karinis pučas, nes jie vykdė žmonių valią. Birželio 30 dieną dešimtys tūkstančių egiptiečių pradėjo protestuoti ir reikalauti M. Mursi atsistatydinimo. Kariuomenė prezidentą nušalino praėjusį trečiadienį, bet neramumai tęsiasi. Per M. Mursi šalininkų ir priešininkų susirėmimus penktadienį ir šeštadienį žuvo 35 žmonės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi