Pasaulyje

2018.05.03 20:40

OPCW ekshumuos cheminės atakos Dumoje aukų kūnus

ELTA 2018.05.03 20:40

Tarptautiniams cheminių ginklų ekspertams atliekant tyrimą dėl tariamos praėjusį mėnesį Sirijos Dumos mieste įvykdytos cheminės atakos, ekspertai žengs precedento neturintį žingsnį – ekshumuos kai kurių cheminės atakos aukų kūnus.

Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) vadovas Ahmetas Uzumcu laikraščiui „The Financial Times“ teigė, kad nuo to laiko, kai ekspertams buvo leista patekti į Dumą, jie jau surinko daugiau kaip 100 „aplinkos mėginių“. Balandžio 21-ąją OPCW misijai galiausiai buvo leista patekti į Dumą.

OPCW misija Dumoje surengta po to, kai filmuota medžiaga su balandžio 7 d. cheminės atakos vaizdais pašiurpino pasaulį ir privertė JAV, Prancūziją ir Jungtinę Karalystę (JK) smogti Sirijos režimo taikiniams.

Inspektoriai, siekdami rasti kitų įrodymų, kad per ataką buvo panaudotas chloras ir zarinas, dabar ieško būdų „ekshumuoti aukų palaikus ir paimti biologinius mėginius“. Medikai ir gelbėtojai tvirtina, kad per įtariamą cheminę ataką žuvo daugiau kaip 40 žmonių.

Balandžio 14-ąją, praėjus savaitei po tariamos cheminės atakos, JAV, JK ir Prancūzija smogė tariamoms cheminių ginklų saugykloms ir mokslinių tyrimų centrams Sirijoje. Tai buvo šių šalių atsakas į įtariamą nuodingų dujų ataką Sirijos Dumos mieste. Teigiama, kad balandžio 7-ąją Dumoje buvo panaudotas cheminis ginklas ir dėl atakos kaltinamas Sirijos režimas.