Naujienų srautas

Pasaulyje2018.05.03 13:26

Kinijos URM: ministras Šiaurės Korėjoje susitiko su Kim Jong unu

ELTA 2018.05.03 13:26

Vizito Pchenjane metu Kinijos užsienio reikalų ministras Wangas Yi susitiko su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong unu, ketvirtadienį socialiniuose tinkluose pranešė Kinijos užsienio reikalų ministerija.

Wango Yi – aukščiausio rango Kinijos pareigūno, apsilankiusio Šiaurės Korėjoje per daugiau kaip dešimtmetį, – dviejų dienų vizitas surengtas netrukus po istorinio Šiaurės ir Pietų Korėjų susitikimo ir likus vos kelioms savaitėms iki planuojamų Kim Jong-uno ir JAV prezidento Donaldo Trumpo derybų.

Kinijos diplomatijos vadovo ir Šiaurės Korėjos lyderio susitikimas įvyko kitą dieną po derybų su Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministru Ri Yong Ho. Jų metu, be kitų klausimų, buvo aptartas ir Korėjos pusiasalio denuklearizavimo klausimas.

Wangas Yi yra pirmasis nuo 2007 metų Šiaurės Korėjoje besilankantis Kinijos užsienio reikalų ministras. Tai rodo, kad pastaraisiais metais sąjungininkių santykiai išgyveno sudėtingą laikotarpį.

Kinija – vienintelė Šiaurės Korėjos diplomatinė ir ekonominė sąjungininkė – palaikė Jungtinių Tautų (JT) sankcijų Pchenjanui įvedimą dėl režimo branduolinės ir raketų programų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi