Naujienų srautas

Pasaulyje2018.05.02 13:54

Nepaisant galimos taikos sutarties su Šiaurės Korėja, JAV pajėgos liks Pietų Korėjoje

ELTA 2018.05.02 13:54

Pietų Korėjos valdžia pareiškė, kad JAV pajėgos liks šalyje net ir tuo atveju, jei su Pchenjanu pavyks susitarti dėl oficialios Korėjos karo pabaigos, praneša BBC.

Pagal saugumo susitarimą, sudarytą Korėjos karo pabaigoje 1953-iaisiais, Pietų Korėjoje buvo dislokuota apie 29 tūkst. JAV karių.

Anksčiau Šiaurės Korėja yra ne kartą sakiusi, kad atsisakys savo branduolinių ginklų tik su sąlyga, jog Jungtinių Valstijų pajėgos bus išvestos iš Korėjos pusiasalio.

Tačiau Pietų Korėjos vyriausybės atstovas patikino, kad JAV karių dislokavimas šalyje „neturi nieko bendra su taikos sutarčių pasirašymu“.

„Pietų Korėjoje dislokuotos pajėgos yra Pietų Korėjos ir JAV aljanso klausimas“, – prezidento Moon Jae-ino vardu sakė Kim Eui-kyeomas.

Praėjusį penktadienį įvykusio istorinio Moon Jae-ino ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno susitikime abi šalys susitarė siekti Korėjos pusiasalio denuklearizavimo ir taikos sutarties, oficialiai užbaigsiančios Korėjos karą, pasirašymo.

Korėjos karas baigėsi 1953 metais pasirašytomis paliaubomis, tad formaliai Korėjos tebekariauja iki šiol.

Kim Eui-kyeomas šį komentarą išsakė reaguodamas į laikraščio skiltį, kurią parašė prezidento Moon Jae-ino patarėjas. Anot jo, jei Pchenjanas ir Seulas pasirašys taikos sutartį, bus itin sunku pateisinti tolesnį JAV pajėgų buvimą pusiasalyje. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi