Pasaulyje

2018.05.02 14:52

Dešimtys tūkstančių protestuotojų paralyžiavo Armėnijos sostinės gyvenimą

ELTA 2018.05.02 14:52

Armėnijos sostinėje Jerevane trečiadienį susirinko dešimtys tūkstančių žmonių, kurie blokavo kelius ir vyriausybinius pastatus. Taip jie reiškė pyktį dėl valdančiosios partijos sprendimo nepalaikyti opozicijos lyderio Nikolo Pašiniano skyrimo šalies premjeru.

Rodydami beprecedentį pasipriešinimą protestuotojai, tarp kurių buvo ir nemažai pagyvenusių žmonių bei namų šeimininkių, paralyžiavo Jerevano gyvenimą: beveik visose miesto gatvėse sustojo eismas, buvo uždaryta nemaža dalis parduotuvių, pranešė AFP korespondentai.

Pareigūnų teigimu, dėl protestų sutriko priemiestinių traukinių eismas, o kelias, jungiantis miestą su oro uostu, buvo užblokuotas.

Mieste susirinkusios žmonių minios mojavo šalies vėliavomis, pūtė vuvuzelas ir šaukė: „Laisva, nepriklausoma Armėnija!“

„Mielieji, metro ir geležinkeliai paralyžiuoti, kelias į oro uostą uždarytas“, – savo rėmėjams sakė N. Pašinianas ir pridūrė, kad prie protestų prisijungė nemažai šalies universitetų ir mokyklų.

Protestuotojai tvirtina gatvėse būsią tiek, kiek prireiks, kad nuo valdžios nušalintų valdantįjį elitą ir pasiektų, jog premjeru būtų išrinktas N. Pašinianas.

Anksčiau N. Pašinianas ragino savo šalininkus gegužės 2-ąją nuo 8 valandos pradėti masines pilietinio nepaklusnumo akcijas. „Reikia uždaryti visus šalies kelius, kad valdžia negalėtų pavogti tautos pergalės“, – tuomet sakė jis.

Antradienį parlamento deputatai nepritarė N. Pašiniano kandidatūrai į ministro pirmininko postą. Už jį balsavo 45 parlamentarai. Kad taptų premjeru, jis turėjo surinkti 53 balsus. Kitas balsavimas dėl Armėnijos vyriausybės vadovo kandidatūros turi įvykti gegužės 8 d.