Pasaulyje

2018.05.02 09:23

Opozicija: N. Pašinianas gali būti vėl siūlomas į Armėnijos premjero postą

BNS2018.05.02 09:23

Armėnijos liberalusis opozicinis Išeities aljansas (YELQ) kartu su kitomis opozicijos partijomis apsvarstys galimybę dar kartą kelti protestų lyderio Nikolo Pašiniano kandidatūrą į premjero postą, valdančiajai Respublikonų partijai per balsavimą parlamente nepritarus, kad jis taptų vyriausybės vadovu, antradienį pranešė įstatymų leidėjai.

Anksčiau antradienį po visą dieną trukusių įtemptų debatų per Nacionalinio Susirinkimo nepaprastąjį posėdį parlamentas neišrinko premjeru YELQ lyderio N. Pašiniano, kuris buvo vienintelis pasiūlytas kandidatas. Respublikonų partijai, turinčiai daugumą 105 vietų parlamente, neparėmus jo kandidatūros, jo šalininkų ir priešininkų balsai pasiskirstė 45 prieš 56.

Antrasis premjero rinkimų ratas turėtų įvykti gegužės 8-ąją.

„Su mūsų kolegomis iš kitų frakcijų aptarsime N. Pašiniano kandidatūros iškėlimo klausimą“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė YELQ narė Manė Tandilian.

Opozicinės partijos „Klestinti Armėnija“ deputatė Naira Zogravian sakė „Interfax“, kad šis klausimas bus nagrinėjamas trečiadienį.

„Šiandien susidarė nauja padėtis. Rytoj aptarsime galimybę iškelti N. Pašiniano kandidatūrą“, – nurodė ji.

Pagal Armėnijos įstatymus, jeigu premjeras per nepaprastąjį parlamento posėdį neišrenkamas, naujas balsavimas turi būti surengtas po septynių dienų. Kandidatą į premjero postą gali siūlyti ne mažiau kaip trečdalis iš 105 Nacionalinio Susirinkimo deputatų.

Jeigu vyriausybės vadovas neišrenkamas ir per antrąjį turą, įstatymai numato, kad parlamentas turi būti paleistas ir skelbiami pirmalaikiai rinkimai, turintys įvykti per 30–45 dienas.

42 metų N. Pašinianas nuo balandžio 13-osios vadovavo masinėms demonstracijoms, praeitą savaitę privertusioms atsistatydinti veteraną lyderį S. Sargsianą. Šis Respublikonų partijos politikas dešimtmetį dirbo prezidento poste ir buvo ką tik buvo išrinktas premjeru, turinčiu naujus, didesnius įgaliojimus.

N. Pašiniano protestų judėjimas kaltino S. Sargsianą užgrobus valdžią ir tvirtino, kad jis nesugebėjo spręsti virtinės šalies problemų, tokių kaip korupcija, skurdas ir oligarchų įtaka.

Anksčiau antradienį N. Pašinianas perspėjo įstatymų leidėjus dėl galimų didelių neramumų, jeigu jis nebus išrinktas vyriausybės vadovu.

„Noriu juos perspėti: ponai, neteisingas tautos atlaidumo kaip silpnybės interpretavimas gali sukelti tikrą politinį cunamį“, – sakė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.