Pasaulyje

2018.04.30 11:30

Armėnijos opozicijos frakcija oficialiai iškėlė N. Pašinianą kandidatu į premjerus

BNS 2018.04.30 11:30

Armėnijos liberaliojo opozicinio Išeities aljanso (YELQ) lyderis ir lyderis Nikolas Pašinianas pirmadienį buvo oficialiai iškeltas kandidatu į šalies premjero postą, pranešė įstatymų leidėjai.

„Per YELQ frakcijos posėdį N. Pašinianas buvo iškeltas kandidatu į Armėnijos ministro pirmininko postą“, – sakė žurnalistams šios frakcijos narys Edmonas Marukianas.

Jerevane ir kituose didžiuosiuose Armėnijos miestuose balandžio 13-ąją prasidėjo didžiuliai mitingai ir protesto akcijos prieš eksprezidento Seržo Sargsiano paskyrimą premjeru. Opozicijai priklausantis parlamentaras N. Pašinianas tapo šio protestų judėjimo lyderiu.

Balandžio 23-ąją S. Sargsianui atsistatydinus, o laikinuoju vyriausybės vadovu tapus valdančiosios Respublikonų partijos atstovui Karenui Karapetianui, opozicija protestus tęsia, reikalaudama, kad nuo valdžios būtų nušalinti visi Respublikonų partijos atstovai.

Naujo ministro pirmininko rinkimai planuojami antradienį numatytame specialiajame Armėnijos Nacionalinio Susirinkimo posėdyje.

N. Pašinianas sakė, jog jeigu būtų paskirtas premjeru, jis nedelsdamas paskelbtų pirmalaikius parlamento rinkimus.

„Vyriausybės sudėties klausimu kol kas nieko konkretaus nenuspręsta. Aš kol kas tesu kandidatas į premjerus. Tačiau pirmuoju mano žingsniu taptų garantijų, kad būtų surengti teisėti, sąžiningi ir teisingi rinkimai, formavimas“, – jis sakė žurnalistams.

Pasak N. Pašiniano, kol kas neaišku, kada pirmalaikiai rinkimai galėtų įvykti.

„Mūsų tikslas – išrauti korupciją, užtikrinti visų valdžių nepriklausomybę“, – pabrėžė jis.