Pasaulyje

2018.04.29 20:39

L. Grahamas: esame arti tiek taikos, tiek ir karo su Šiaurės Korėja

BNS2018.04.29 20:39

Jungtinės Valstijos yra arti taikos su Šiaurės Korėja, tačiau kartu yra ne mažiau arti karo su ja, interviu televizijai „Fox News“ pareiškė JAV senatorius Lindsey Grahamas.

 „Padarykime prielaidą, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas jau susitiko su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu, ir pastarasis vėl bando JAV prezidentą apgauti, kaip tai jau yra buvę“, – sakė senatorius respublikonas nuo Šiaurės Karolinos valstijos, Kongreso aukštųjų rūmų Ginkluotųjų pajėgų komiteto narys.

„Dabar esame labai arti istorinės taikos, bet taip pat esame arti karo. Taip sakau todėl, kad, jei Phenjanas pabandys Vašingtoną mulkinti, bus grįžta į kelią karo link. Aš tikiuosi, jog Šiaurės Korėja ir Kinija tai supranta. Todėl Phenjano vietoje pritarčiau susitikimui su D. Trumpu, jei išties būčiau rimtai nusiteikęs atsisakyti raketų“, – pabrėžė L. Grahamas.

„D. Trumpą pabandęs apgauti žmogus taps dideliu nevykėliu“, - pareiškė JAV senatorius, kuris yra laikomas vienu ištikimiausių dabartinio šalies prezidento šalininkų.

L. Grahamas pakartojo anksčiau išsakytą nuomonę, jog D. Trumpas bus vertas Nobelio taikos premijos, jei Šiaurės Korėja bus denuklearizuota.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.