Pasaulyje

2018.04.29 18:49

D. Trumpas ignoravo žurnalistų pobūvį Baltuosiuose rūmuose

Sudėtingais santykiais su žiniasklaida garsėjantis Jungtinių Valstijų prezidentas jau ne pirmą kartą ignoravo tradicinį Balstuosiuose rūmuose akredituotų korespondentų pobūvį Vašingtone ir išvyko į mitingą Mičigano valstijoje, kur buvo sutiktas liaupsėmis. Žurnalistai neliko skolingi – už ignoravimą ir prezidento kaltinimusi dėl „Suklastotų naujienų“ („Fake news“).

Donaldas Trumpas, atvykęs į Vašingtono  vardu besivadinantį miestelį netoli Detroito, sakė, kad kodėl turėtų vargti salėje kartu su suklastotų žinių liberalais, kurie jo nekenčia. Tokių esą minčių vedinas jis atvyko ten, kur gali pasigirti, kad atsigauna ekonomika, kad automobilių gamyba sugrąžinama į Mičiganą. Kur jį sutinka šūkiais, raginančiais atsitverti nuo imigrantų, greičiau statyti sieną pasienyje su Meksika.

„Mums reikia sienos, ir mes ją turėsime. Kai pradėjome statyti, turėjome 1600 milijonų dolerių, prie vyriausybės finansavimo grįšime rugsėjo 28-ąją ir, jeigu nieko negausime, vėl stabdysime federalinės valdžios darbą“, – tvirtino D. Trumpas.

Žiniasklaidos pobūvyje buvo apdovanoti „Reuters“ agentūros, CNN, „New York Times“ ir „Washington Post“ žurnalistai už profesinį meistriškumą.

Plačiau apie tai – Jolantos Paškevičiūtės reportaže.