Pasaulyje

2018.04.29 12:47

Valdančioji Armėnijos partija nekels savo kandidato į premjerus

ELTA 2018.04.29 12:47

Armėnijos valdančioji partija pareiškė nesiūlysianti savo kandidato į šalies ministrus pirmininkus, taip siekdama padėti sumažinti šalyje tvyrančią įtampą, praneša BBC.

Tai reiškia, kad pirmą kartą nuo 1999-ųjų bus išrinktas valdančiajai Respublikonų partijai nepriklausantis premjeras. Partija teigė balsavimo dieną paremsianti kitą kandidatą.

Parlamentas dėl naujojo šalies ministro pirmininko balsuos antradienį.

Tuo tarpu opozicijos lyderis Nikolas Pašinianas, kuris vadovavo masiniams protestams, privertusiems atsistatydinti vos savaitę Armėnijos ministro pirmininko poste praleidusį eksprezidentą Seržą Sargsianą, teigia, kad jis turėtų būti naujasis premjeras.

Jei antradienį premjeru bus išrinktas N. Pašinianas, jis norės sušaukti pirmalaikius parlamento rinkimus. Politikas taip pat ragino savo šalininkus tęsti gatvės protestus.

S. Sargsianas atsistatydino balandžio 23-iąją.10 metų Armėnijos prezidento pareigas ėjęs S. Sargsianas premjeru išrinktas balandžio 17-ąją. Politikas kaltinimas manipuliavus Konstitucija, siekiant tvirtai išsilaikyti valdžioje.

Šaliai neseniai perėjus prie parlamentinio valdymo modelio, prezidentui buvo paliktas daugiausia reprezentacinis vaidmuo, o visa vykdomoji valdžia sutelkta premjero rankose, jam suteikti labai platūs įgaliojimai.

S. Sargsiano antroji ir paskutinė kadencija prezidento poste baigėsi 2018 metų balandį, ir politikas buvo nominuotas į ministro pirmininko postą.

Eidamas prezidento pareigas S. Sargsianas inicijavo Konstitucijos pakeitimus, skirtus pereiti prie parlamentinio valdymo modelio. Pakeitimams pritarta 2015 metų gruodį surengtame referendume. Kritikai teigė, kad šiais pakeitimais S. Sargsianas siekė išlaikyti valdžią savo rankose.