Pasaulyje

2018.04.28 17:48

D. Trumpas sako galbūt dalyvausiąs JAV ambasados atidaryme Jeruzalėje

BNS2018.04.28 17:48

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad kitą mėnesį galbūt vyks į Izraelį ir atidarys naująją Amerikos ambasadą Jeruzalėje.

D. Trumpo administracijos vasarį paskelbtas sprendimas perkelti JAV ambasadą iš Tel Avivo sukėlė viso arabų pasaulio pyktį, o ypač palestiniečių, kurie laiko Rytų Jeruzalę savo būsimos valstybės sostine.

Prezidentas pareiškė nesigailįs dėl sprendimo pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine ir papasakojo žurnalistams, kad atmetė 1 mlrd. dolerių (830 mln. eurų) įvertintą 10 metų planą pastatyti visiškai naują ambasadą, o pritarė 300-400 tūkst. dolerių (250-330 tūkst. eurų) investicijoms į dabartinio JAV konsulato rekonstrukciją.

„Galbūt vyksiu. Labai tuo didžiuojuosi," – penktadienį per bendrą spaudos konferenciją su Vokietijos kanclere Angela Merkel Baltuosiuose rūmuose sakė D. Trumpas.

Izraelis laiko Jeruzalę savo „amžina ir nedalijama sostine“, o palestiniečiai teigia, kad miesto statusą turi nustatyti galutinis taikos susitarimas ir kad ambasados perkėlimas sužlugdys vadinamąjį dviejų valstybių sprendinį. 

Iki šiol JAV ambasada buvo įsikūrusi Tel Avive, o Jeruzalėje veikia atskiras generalinis konsulatas, atstovaujantis Amerikos interesams palestiniečių teritorijose.

JAV ambasada ateityje persikels į naują specialiai pastatytą pastatą, tačiau iš pradžių Amerikos diplomatai dirbs šiuo metu rekonstruojamame Jeruzalės konsulate.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt