Baltieji rūmai antradienį pareiškė, kad paliaubos Gazos Ruože kol kas būtų naudingos tik palestiniečių kovotojų grupuotei „Hamas“, susiduriančiai su Izraelio oro antskrydžiais anklave. Tuo metu Izraelio gynybos pajėgų (IDF) atstovas pareiškė, kad, nors „Hamas“ paleido keturis įkaitus, Izraelis nepamirš šios grupuotės nusikaltimų.
„Mes nepamiršime, kad „Hamas“ įvykdė šias siaubingas žudynes, ir nepamiršime, kad, kol mes dabar kalbamės, „Hamas“ įkaitais laiko kūdikius, vaikus, jaunas moteris, senas moteris ir vyrus“, – teigė Danielis Hagari.
Antradienio vakarą kalbėdamas spaudos konferencijoje D. Hagari taip pat palietė kuro Gazoje klausimą, sakydamas, kad „Hamas“ turėtų iš naujo aprūpinti ligonines kuru, skelbia „Sky News“.

Jungtinės Valstijos, anot žiniasklaidos, padeda Izraeliui rengtis sausumos operacijai Gazos Ruože. Be kita ko, JAV jūrų pėstininkų korpuso trijų žvaigždučių generolas James Glynnas patarinėja Izraelio ginkluotosios pajėgoms dėl invazijos į tankiai apgyvendintą teritoriją, rašo portalas „Axios“.
Apie tai, kad J. Glynnas, kuris jau Irake kovojo su „Islamo valstybės“ (IS) teroristais, yra nusiųstas į Izraelį, Pentagonas patvirtino ir leidiniui „New York Times“. Tačiau tai esą nereiškia, kad JAV priima sprendimus už Izraelį. Jei prasidės dalinių invazija, J. Glynno „ten nebus“, pabrėžė Pentagonas.
Vašingtonas, laikraščio duomenimis, baiminasi, kad sausumos operacija gali pareikalauti daug palestiniečių civilių aukų. Ir JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas per pokalbį telefonu su kolega iš Izraelio Joavu Galantu dar kartą pabrėžė, kokia svarbi civilių apsauga, teigė Pentagono šaltiniai.
Informacija trumpai:
- Izraelio gynybos pajėgos (IDF) pranešė, kad pirmadienio naktį smogė keliems „Hezbollah“ kariniams postams Libane;
- Žiniasklaida praneša, kad JAV generolas padeda Izraeliui planuoti sausumos operaciją; Gazos Ruože
- Izraelis gali atidėti sausumos operaciją Gazos Ruožę dėl įkaitų;
- PSO pakartotinai perspėjo apie didelį vandens trūkumą Gazoje;
- „Hamas“ skelbia, kad žuvo beveik 5800 palestiniečių;
- Prancūzijos prezidentas siūlo tarptautinę koaliciją prieš „Hamas“;
- IDF: Izraelio smūgiai pirmadienį nukovė dešimtis „Hamas“ vadų ir ginkluotų kovotojų.
Spalio 7-ąją „Hamas“ įsiveržė į Izraelį iš Gazos Ruožo, nužudė mažiausiai 1,4 tūkst. žmonių, daugiausia civilių, ir paėmė 222 įkaitus. Įkaitų skaičių Izraelis patikslino pirmadienį.
Atsakydama į išpuolį, žydų valstybė pradėjo bombardavimo kampaniją Gazos Ruože, kur su žeme buvo sulyginti ištisi miestų kvartalai ir jau žuvo daugiau kaip 5 tūkst. palestiniečių, daugiausia civilų, skelbia „Hamas“ kontroliuojama Sveikatos apsaugos ministerija.
Daugiau apie pirmadienio įvykius skaitykite čia.
Atnaujinta 03.50
Izraelio kariuomenė pranešė smogusi karinei infrastruktūrai Sirijoje, reaguodama į ankstesnes Damasko atakas Izraeliui. Teigiama, kad naikintuvai smogė Sirijos kariuomenei priklausančiai karinei infrastruktūrai ir minosvaidžių paleidimo įtaisams. Kiek anksčiau Izraelis surengė antskrydžių į Alepo oro uostą, kur buvo sužeisti penki žmonės. Per daugiau nei dešimtmetį trunkantį karą Sirijoje Izraelis čia surengė šimtus oro smūgių.
Atnaujinta 02.40
Australija į Artimuosius Rytus siunčia daugiau savo karinių pajėgų. Laikinai ministro pirmininko pareigas einantis Richardas Marlesas teigia, kad į regioną kaip atsargumo priemonė išsiųsti du orlaiviai ir personalas. Kiek karių vyksta, neatskleidžiama, tačiau teigiama, kad skaičius yra reikšmingas.
Atnaujinta 01.10
Izraelio ambasada Jungtinėse Valstijose patvirtino, kad medicinos pagalba pasiekė Gazą. Ambasada paskelbė nuotraukas, kuriose užfiksuoti sunkvežimiai ir asmenys, vežantys pagalbą. Palestinos Raudonasis Pusmėnulis anksčiau pranešė, kad Į Gazos ruožą iš Egipto įvažiavo aštuoni sunkvežimiai su vandeniu, maistu ir vaistais. Tai buvo ketvirtoji skubios pagalbos vilkstinė, patekusi į anklavą nuo karo su Izraeliu pradžios. Penkiuose iš sunkvežimių buvo vanduo, dviejuose – maistas, viename – vaistai.
Atnaujinta 00.21
Izraelis atmeta raginimus nutraukti ugnį
Izraelis atmetė tarptautinės bendruomenės raginimus nutraukti ugnį ir dar kartą pažadėjo sunaikinti „Hamas“.
Jungtinės Tautos, palestiniečiai ir daugelis kitų šalių antradienį aukšto lygio JT susitikime pateikė tokį prašymą, tačiau Izraelio užsienio reikalų ministras pareiškė, kad šalis turi „teisę sunaikinti „Hamas“.
Eli Cohenas taip pat atmetė raginimus „proporcingai“ reaguoti į netikėtus „Hamas“ išpuolius prieš Izraelį spalio 7 d., rašo „Sky News“.
„Pasakykite man, koks yra proporcingas atsakas už kūdikių žudymą, už (moterų) prievartavimą ir jų deginimą, už vaiko galvos nukirtimą?“ – klausė jis.
„Kaip galima susitarti dėl paliaubų su žmogumi, kuris prisiekė žudyti ir sunaikinti jūsų pačių egzistenciją?“









