Naujienų srautas

Pasaulyje2018.04.27 18:07

Vokietija neleidžia Ispanijai medaliais apdovanoti C. Puigdemont`ą sulaikiusių policininkų

BNS 2018.04.27 18:07

Vokietijos pareigūnai penktadienį atsisakė leisti Ispanijai medaliais apdovanoti vokiečių policininkus, praėjusį mėnesį sulaikiusius Katalonijos ekslyderį Carlesą Puigdemont`ą.

Pranešama, kad Ispanijos nacionalinės policijos korpusas nori apdovanoti vokiečių pareigūnus, pagal Europos arešto orderį suėmusius C. Puigdemont`ą, medaliais už nuopelnus.

Buvęs Katalonijos lyderis kovo 25 dieną buvo sulaikytas vokiečių policijos, kai iš Suomijos vyko atgal į Belgiją, kur buvo pasitraukęs po nesėkmingo mėginimo spalį paskelbti Katalonijos nepriklausomybę.

Šlėzvigo-Holšteino žemės vyriausybė savo ruožtu pareiškė, kad neatskleis Ispanijai C. Puigdemont`ą suėmusių pareigūnų pavardžių.

Šios žemės vyriausybės atstovas Peteris Hoeveris naujienų agentūrai DPA penktadienį sakė, kad tie policijos pareigūnai „tik dirbo savo darbą“.

Anksčiau šį mėnesį Šlėzvigo-Holšteino žemės teismas paleido Katalonijos eksprezidentą už užstatą teisėjams atmetus Ispanijos prašymą jį išduoti dėl kaltinimo maištu. Tačiau teismas paliko galioti C. Puigdemont`ui kaltinimą dėl lėšų išeikvojimo.

Madridas jį kaltina maištu, valstybės lėšų švaistymu ir nepaklusimu valstybei organizuojant neteisėtą referendumą dėl Katalonijos nepriklausomybės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi