Pasaulyje

2018.04.27 08:50

A. Merkel ir D. Trumpo susitikimas: imsis neišspręstų klausimų

LRT RADIJAS, LRT.lt2018.04.27 08:50

Vokietijos kanclerė Angela Merkel penktadienį susitinka su Jungtinių Valstijų prezidentu Donaldu Trumpu. Vizitui numatytos kelios valandos Baltuosiuose rūmuose Vašingtone. Kaip rodo apklausos, du trečdaliai vokiečių mano, jog Vokietijos ir JAV santykiai blogėja, todėl kanclerės kelionė nėra lydima didelių lūkesčių.

Vokietijos vyriausybės nuomone, nėra tikėtina, jog pavyks susitarti dėl išimties pratęsimo netaikyti D. Trumpo paskelbtų plieno ir aliuminio muitų produktams iš Europos Sąjungos. Muitai turėtų įsigalioti gegužės 1 d.

Laikas spaudžia ir dėl Irano klausimo: iki gegužės 12 d. prezidentas D. Trumpas ketina apsispręsti dėl branduolinės energijos sutarties su Iranu. A. Merkel užduotis yra jį įkalbėti šios sutarties nenutraukti, ką prieš ją pastarosiomis dienomis lankydamasis Vašingtone jau bandė padaryti Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.

Prieš A. Merkel vizitą D. Trumpas negailėjo kritikos Vokietijai: dėl per didelių eksportų, per mažų išlaidų gynybai ir dėl „Nord Stream 2“ dujotiekio statybos. Jis mieliau parduotų amerikietiškas dujas, nei leistų tai daryti Rusijai. Vokietijos ekonomistai, kur kas ketvirta darbo vieta priklauso nuo eksporto, neramiai žvelgia į Vašingtoną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.