Pasaulyje

2018.04.26 18:29

D. Trumpas teigia, kad susitikimui su Kim Jong Unu svarstomos trys arba keturios datos

ELTA2018.04.26 18:29

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį sakė, kad istoriniam jo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno susitikimui svarstomos trys keturios datos.

JAV vadovas anksčiau yra sakęs, kad nekantriai laukiamas susitikimas gali įvykti gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje, praėjus vos kelioms savaitėms nuo kitų istorinių derybų, kuriose susitiks abiejų Korėjų lyderiai.

„Turime apsispręsti. Svarstome apie tris arba keturias datas ir penkias vietas. Turime susiaurinti pasirinkimą“, – televizijos kanalui „Fox News“ sakė D. Trumpas.

Pastaruoju metu Korėjos pusiasalyje stebimas žymus diplomatinis atšilimas. Tarp padėties gerėjimo ženklų – praėjusią savaitę Pchenjano paskelbtas moratoriumas šalies branduoliniams ir ilgojo nuotolio raketų bandymams.

Pasak JAV prezidento, jo administracijos diplomatiniai pasiekimai sprendžiant Šiaurės Korėjos grėsmės klausimą viršijo lūkesčius.

„Galiu pasakyti tik tiek: kai pradėjau vadovauti šaliai, žmonės manė, kad įsitrauksime į branduolinį karą, gerai? O dabar jie sako: „Oho, atrodo, kad tuo bus pasirūpinta“, – kalbėjo D. Trumpas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt