Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

San Francisko oro uoste sudužo lėktuvas – 2 keleiviai žuvo, 182 sužeisti (atnaujinta)

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Patikslintais duomenimis avarijos metu du žmonės žuvo, 182 patyrė įvairius sužeidimus. Pareigūnų duomenimis, abu žuvusieji – Kinijos piliečiai. Aštuonių sužeistų suaugusiųjų ir dviejų vaikų sužeidimai įvardijami kaip labai sunkūs, todėl neatmetama galimybė, kad aukų gali būti daugiau. 123 keleiviai nepatyrė jokių sužalojimų.

Patikslintais duomenimis avarijos metu du žmonės žuvo, 182 patyrė įvairius sužeidimus. Pareigūnų duomenimis, abu žuvusieji – Kinijos piliečiai. Aštuonių sužeistų suaugusiųjų ir dviejų vaikų sužeidimai įvardijami kaip labai sunkūs, todėl neatmetama galimybė, kad aukų gali būti daugiau. 123 keleiviai nepatyrė jokių sužalojimų.

Lėktuvas sudužo JAV, Kalifornijos valstijoje. Tačiau liudytojai sako, jog matė, kaip didžioji dalis keleivių evakuavosi per atsarginius išėjimus.

Iš viso lėktuvu skrido 141 kinas, 77 Pietų Korėjos piliečiai, 61 ameerikietis, 3 kanadiečiai, 3 indai, po vieną japoną, vietnamietį ir prancūzą. Dar trijų keleivių tautybės nepatikslintos. Tarp keleivių buvo 30 vaikų.

Pranešta, kad lėktuvas yra „Boeing 777“, kuris avariją patyrė leisdamasis. Smūgis buvo toks stiprus, kad lėktuvo uodega nulūžo, atskilo ir kitos lainerio dalys.

Laikinai San Francisko tarptautinis oro uostas yra uždarytas: lėktuvai nekyla ir nesileidžia.

Tai buvo keleivinis „Asiana Airlines“ lėktuvas. Reisas buvo iš Pietų Korėjos sostinės Seulo į San Franciską.

Lėktuvas yra stipriai apdegęs, tačiau kol kas nėra aišku, kada lėktuvas užsidegė. Liudytojai pasakoja, kad girdėjo du aiškius sprogimo garsus.

Pirmąjį, kai lėktuvas trenkėsi į nusileidimo taką. Tuomet iš jo ėmė rūkti šviesūs dūmai, operatyviai buvo nuleisti avariniai išlaipinimo takai.

Po to liudytojai matė iš lėktuvo tvarkingai besileidžiančius keleivius, kurie buvo palydėti tolyn nuo lėktuvo.

Antrasis sprogimas nugriaudėjo kiek vėliau, tuomet iš lėktuvo ėmė rūkti juodi dūmai.

„Asiana Airlines“ yra antros pagal dydį Pietų Korėjos avia linijos, jos vadinamos vienomis saugiausių oro linijų bendrovių.

Liudininkų pasakojimai

Pasak ekspertų, avariją patyręs lėktuvas turėjo gerą reputaciją. Jo saugumo rodikliai buvo vertinami gerai. Oras lainerio nusileidimo metu taip pat buvo geras. Vienas iš lėktuvo keleivių avariją patyrusio lėktuvo nuotrauką socialiniame tinkle publikavo iškart po avarijos. Jis pranešė, kad nuo lėktuvo atsiskyrė uodega, tačiau daugumai keleivių, regis, viskas gerai. Tačiau vyras paminėjo, kad vyksta toks gelbėtojų sujudimas, kokio neteko matyti po rugsėjo 11-osios įvykių.

Lėktuvu skrido ir vienas iš kompanijos „Samsung“ vadovų Davidas Eunas, kuris iškart po avarinio nusileidimo socialiniame tinkle patalpino žinutę, kad jis patyrė lėktuvo avariją, tačiau nenukentėjo. Jis rašė: „Ką tik sudužo mano lėktuvas San Franciske. Nulūžo uodega. Atrodo, kad beveik visi yra sveiki. Siurrealu...“

Kitas lėktuvo keleivis pasakojo, kad nelaimė įvyko, kai lėktuvas palietė žemę. Pasijuto kažkoks sukrėtimas, tuomet lėktuvas pradėjo krypti, galiausiai nukrito vienas sparnas.

Vienas iš avarijos liudininkų teigė, kad jam susidarė įspūdis, kad leisdamasis lėktuvas tapo nevaldomas. „Mes išgirdome sprogimą, o tuomet lėktuvas dingo dulkių ir dūmų debesyje. Tuomet išgirdau antrą sprogimą“, – pasakojo jis.

Po avarijos viena iš „Facebook“ vadovybės narių Sheryl Sandberg teigė, kad ji taip pat turėjo skristi šiuo reisu kartu su šeima bei keliais kolegomis, tačiau paskutinę minutę atšaukė savo skrydį.

„Neįtikėtina ir labai pasisekė, kad tiek daug žmonių liko gyvi. Tačiau dar esama daug kritiškai sužeistų“, – sakė San Fransisko meras Edwinas Lee, pareiškęs užuojautą žuvusiųjų ir nukentėjusiųjų šeimoms.

Lėktuvo uodega „atsitrenkė į tūpimo taką, ir lėktuvas nukrypo į kairę nuo tako“, – sakoma Pietų Korėjos susisiekimo ministerijos pranešime, kuris buvo paskelbtas sekmadienį Seule.

Ši avarija buvo pirmoji žmonių gyvybių pareikalavusi „Asiana“ lainerio katastrofa nuo 1993-ųjų birželio, kai šios bendrovės laineris „Boeing 737“ sudužo įsirėžęs į kalną Pietų Korėjoje – tąsyk žuvo 68 žmonės.

„Boeing 777“, kuris gali vežti iki 300 keleivių, yra keleivinis lėktuvas, kuris yra dažnai naudojamas ilgai trunkantiems skrydžiams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi